SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orco może budować wieżowiec Złota 44

Wojewoda Mazowiecki utrzymał w mocy pozwolenie na budowę wieżowca Złota 44, sztandarowej inwestycji Orco Property Group, poinformowała spółka w komunikacie. Orco Property zapowiedziało, że może ponownie wkroczyć na plac budowy i kontynuować inwestycję na podstawie ostatecznej i wykonalnej decyzji.

Orco może budować wieżowiec Złota 44

"Orco ma przyjemność poinformować, że Wojewoda Mazowiecki utrzymał w mocy pozwolenie na budowę wieżowca Złota 44 w centrum Warszawy. Oznacza to, że Orco Property może ponownie wkroczyć na plac budowy i kontynuować inwestycję na podstawie ostatecznej i wykonalnej decyzji. Pomimo, że opóźnienie spowodowane przez niefortunne perturbacje prawne i proceduralne może to utrudnić, Orco zrobi wszystko, aby ukończyć projekt przed Euro 2012" – czytamy w komunikacie.

"Decyzja Wojewody Mazowieckiego potwierdziła to, co wszyscy wiedzieliśmy od początku: że Złota 44 jest bardzo skrupulatnie przygotowaną inwestycją, która spełnia wszystkie polskie normy i regulacje. Cieszymy się z decyzji Wojewody; oznacza ona bowiem, że będziemy mogli wejść na plac budowy w ciągu 8 - 12 tygodni. Już wkrótce Warszawa będzie mogła pochwalić się wspaniałym wieżowcem przed całym światem" – powiedział Jean-Francoise Ott, Prezes Orco Property Group, cytowany w komunikacie.

Prezes Orco dodał że równie ważne, decyzja ta pozwala ukończyć w Warszawie unikalny projekt mieszkaniowy z korzyścią dla naszych klientów, akcjonariuszy oraz inwestorów.

"Dziękujemy naszym klientom za cierpliwość, zrozumienie i wsparcie w tym czasie, dziękujemy także zespołowi Orco oraz wszystkim osobom, które zadeklarowały się nam pomóc ponownie rozpocząć projekt" – dodał prezes Orco.

Spółka podała, że Wojewoda Mazowiecki uznał dziś, że firma Orco Property uzyskała pozwolenie na budowę w oparciu o bezsprzecznie prawidłową dokumentację i wypełniła wszystkie nałożone na nią obowiązki proceduralne.

"Oznacza to, że budowa apartamentowca Złota 44 autorstwa Daniela Libeskinda może być kontynuowana, a wszystkie argumenty, które podnosiła 7-osobowa grupa przeciwników inwestycji zostały odrzucone. Nie zmienia to jednak faktu, że utrudnienia spowodowane przez kilku mieszkańców zatrzymały budowę na wiele miesięcy, narażając inwestora na ogromne straty" – czytamy dalej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orco może budować wieżowiec Złota 44

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl