SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Order dla szefa Biedronki. "Dziwią mnie te emocje"

Informacja o odznaczeniu dyrektora operacyjnego Grupy Jeronimo Martins Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej wywołała gorącą dyskusję. Zdaniem Andrzeja Arendarskiego za dużo w niej niepotrzebnych emocji. Nagradzanie inwestorów zagranicznych, którzy przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju, jest normą w Polsce i innych krajach, a Biedronka jest największym pracodawcą i płatnikiem podatku dochodowego wśród prywatnych firm – przekonuje ekspert.

– Nagradzanie inwestorów zagranicznych, którzy w Polsce odegrali czy odgrywają dużą rolę, jest wyrazem uznania dla nich i takim przekazem, który idzie w świat, że władze polskie doceniają uczciwych przedsiębiorców, którzy tutaj przyjeżdżają, inwestują pieniądze, tworzą miejsca pracy i powiększają PKB Polski – podkreśla Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. – Takie nagrody otrzymało również wielu polskich przedsiębiorców w innych krajach, dla których gospodarek się zasłużyli.

Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej to odznaczenie nadawane cudzoziemcom i zamieszkałym za granicą obywatelom polskim, którzy swoją działalnością wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Polskę z innymi państwami. Wśród nagrodzonych wcześniej osób znaleźli się m.in. reżyser Laco Adamik i trener reprezentacji siatkarzy Stephane Antiga.

– Spółka Jeronimo Martins poprzez swoje działania spopularyzowała Polskę w Portugalii. Sam tego miałem okazję doświadczyć, że znana jest działalność Biedronki w Polsce i współpraca. Myślę, że wielu inwestorów z tego kraju może się Polską zainteresować, patrząc na doświadczenia Biedronki – mówi Arendarski. – Bardzo dziwi mnie hejt, który spotykamy w internecie, i bezmyślne wypowiedzi, które właściwie zniesławiają człowieka mającego duże zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki – dodaje.

Pedro Pereira da Silva oprócz funkcji w Jeronimo Martins jest także prezesem i założycielem Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej, która od 2008 roku wspiera rozwój polsko-portugalskiego biznesu. Izba liczy około 200 członków, zarówno polskich, jak i portugalskich firm.

Ogłoszenie decyzji resortu spraw zagranicznych w sprawie nagrodzenia Pedro Pereiry da Silvy wywołało gorącą dyskusję w internecie.

– Biedronka jest pierwszym płatnikiem podatku dochodowego wśród przedsiębiorstw prywatnych. Tego podatku zapłaciła już kilkanaście miliardów złotych. To się liczy w budżecie państwa – mówi prezes KIG.

Jak podkreśla Arendarski, z punktu widzenia polskiej gospodarki duże znaczenie ma również fakt, że dostawcami Biedronki są przede wszystkim polscy producenci. Obecność sklepów Jeronimo Martins na innych europejskich rynkach umożliwia spółce promocję produktów z Polski za granicą.

Dołącz do dyskusji: Order dla szefa Biedronki. "Dziwią mnie te emocje"

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pan rozsądny
Tak biedronka dala duzo miejsc pracy z najniższa płacą a zabrała tysiące prywatnych firm i działalności (sklepików, warzywniaków itp) które płaciły w sumie większe podatki niz biedronka
odpowiedź
User
jan matejko
No ale to jest w ogóle jakiś absurd, że nagradza się firmę, która zabija lokalny handel, sprzedaje jedzenie naprawdę słabej jakości. Łamanie przepisów BHP ( bułki wrzucane gołymi rękoma, często po myciu podłóg itp). Może okej, płacą podatek dochodowy, ale to nie powinno być powodem do chwały, bo to obowiązkiem każdego przedsiębiorcy.

Więcej złego niż dobrego z masowego rozmnażania biedronek. Zajmują bardzo dobre lokale, niedługo będą otwierać biedronki w biedronkach.
Zarabiają na produkcji produktów z odpadów z tych produkowanych dla lepszych krajów


W SKRÓCIE:

Order za wspierania jedzenia słabej jakości, złych nawyków konsumenckich (wszędzie syrop glukozowo-fruktozowy), zabijanie lokalnej przedsiębiorczości oraz zajmowanie dobrych lokalów.

Ale za to 200 milionów z podatków. Jak tanio się kraj sprzedaje obcemu kapitałowi. A ludzie są wsadzani do więzienia, bo chcą się leczyć olejem konopnym k**wa cyrk
odpowiedź
User
Bolobolc
Panie Havranek, nie dziwi przyznanie orderu, dziwi moment przyznania, gdy opuszcza się gabinet, a koledzy z WSI czekają na profity...
odpowiedź