SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kilkanaście organizacji pozarządowych i artyści apelują do władz o opanowanie kryzysu na granicy

„Oszukani, bezbronni, nasi bliźni. My możemy ich ocalić” to hasło startującej właśnie, wspólnej kampanii społecznej kilkunastu organizacji pozarządowych o różnym profilu działalności. Wzywają polskie władze do opanowania kryzysu humanitarnego na granicy wschodniej. O humanitarną pomoc dla uchodźców na wschodniej granicy apelują także artyści i znane osoby publiczne.

Article

Kampania społeczna „Oszukani, bezbronni, nasi bliźni. My możemy ich ocalić” ma za zadanie pokazać, że niezależnie od tego, jak oceniane jest podłoże kryzysu na granicy, najważniejsze jest ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. Celem działań jest zmobilizowanie rządu do pilnego zorganizowania profesjonalnej pomocy medycznej i humanitarnej w strefie stanu wyjątkowego.

Organizatorami akcji są Polska Akcja Humanitarna, Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca, Rodziny bez Granic, Medycy na Granicy, Klub Inteligencji Katolickiej, Sant’Egidio, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Fundacja Polskie Forum Migracyjne, Strefa Wolno-Słowa, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Grupa Granica i Fundacja Ocalenie. Wszystkie deklarują natychmiastową gotowość do działania w celu realizacji postulatów.

W ramach kampanii emitowanej na nośnikach w całej Polsce od 16 listopada, K2 Create przygotowało kreację wraz z hasłem. Przedstawia ona rodzinę migrantów w lesie i odnośnik do strony internetowej ze szczegółami akcji. W kreacji wykorzystano zdjęcie Elizy Kowalczyk.

Do akcji może włączyć się każdy. Gotowe do pobrania materiały znajdują się na stronie ratujmyludzinagranicy.pl.

"Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie"

Z kolei grupa artystów i innych osób publicznych apeluje o wpuszczenie na stałe na teren stanu wyjątkowego pomocy medycznej i humanitarnej. W wideo "Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie" występują m.in. Janusz Gajos, Dawid Podsiadło, Martyna Wojciechowska, Tomasz Kot, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Danuta Stenka, Grzegorz Markowski.

Dołącz do dyskusji: Kilkanaście organizacji pozarządowych i artyści apelują do władz o opanowanie kryzysu na granicy

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a
jacy bezbronni to było widać na nagraniach, że oszukani bo dali się oszukać. Wszyscy telefony mają to mogli sobie sprawdzić czy Białoruś jest w unii, a poza tym to od samego początku wiedzieli, że będą pozłazić nielegalnie, bo naganiacze im to mówili przy płatności za wycieczkę. Są na to nagrania. Danymi bliźnimi nie są i organizacje wspierają przestępczość.
odpowiedź
User
Bartas
W telewizji pokazywali jak migranci rzucali kamieniami i gałęziami w naszych ze Straży Granicznej wojska, WOT oraz policji. Jak przecinali zasieki, jak łopatą chcieli zniszczyć zasieki. Jak wycinali drzewa, żeby nimi zasieki rozwalić i nielegalnie przedostać się na polską stronę.

W dali zielony laser, żeby oślepiać naszych i stroboskop, żeby denerwować i rozpraszać.

Takie obrazy mam przed oczami.
odpowiedź
User
roka
Uczą szacunku dla obcych.
Dla swoich - atakowanych siekierami i kamieniami - mają tylko pogardę i nienawiść.
Komedianci i "aktywiści". Spod znaku.
odpowiedź