SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orlen chce sprzedawać własne czekolady

Orlen szuka producenta czekolad pod marką należącą do koncernu. Właśnie ogłoszono postępowanie zakupowe w tej sprawie, obejmie m.in. przeprowadzenie testów konsumenckich. Oferty można składać do 29 maja. 

W opublikowanej dokumentacji postępowania Orlen wyjaśnił, że jego przedmiotem "jest wyłonienie profesjonalnego i konkurencyjnego w warunkach rynkowych dostawcy, który będzie producentem czekolad pod marką własną, należącą do Orlen".

W ogłoszeniu "RFP - czekolada pod marką własną" wyjaśniono, że postępowanie zakupowe ma na celu zebranie informacji o charakterze formalnym, technicznym i handlowym. Zostanie one przeprowadzone w dwóch etapach, a ostatni obejmował będzie ocenę merytoryczną, a następnie ocenę handlową.

Jak zapowiedział Orlen, w ramach postępowania zostaną przeprowadzone testy konsumenckie wśród reprezentatywnej grupy respondentów i wyniki tych testów będą stanowiły jedno z kryteriów wyboru dostawcy. "Respondenci będą odpowiedni dla testowanej kategorii i struktury konsumenckiej Orlen" - zaznaczono w ogłoszeniu.

Koncern zastrzegł, iż na testy można przeznaczyć tylko jedną próbę dla danego smaku czekolady, a wymagana ilość do przeprowadzenia badań próby danego smaku to 50 sztuk w opakowaniu typu folia o gramaturze z zakresu 100 g, przy czym każda próba musi zawierać opis smaku produktu oraz nazwę producenta, jak również dołączoną kompletną tabelę alergenów oraz termin ważności próby - nie może być on natomiast krótszy niż do 31 listopada tego roku.

"Powyższe oznacza, że oferent może dostarczyć 50 prób każdego produktu" - uściślono w informacji.

Zobacz: Portfolio marki własnej PKN Orlen O! rozszerzy się o słodycze, napoje i przekąski 

Orlen rozwija markę własną 

Jak podał Orlen, termin dostarczenia prób czekolad to 17 maja z uwzględnieniem, że oferent zgadza się na przeprowadzenie badań laboratoryjnych i testów konsumenckich na nadesłanych próbach. Koncern jako składania ofert w postępowaniu wyznaczył z kolei na 29 maja.

Jednocześnie w ogłoszeniu "RFP - czekolada pod marką własną" Orlen przypomniał, że obecnie prowadzi sprzedaż produktów w tej kategorii na ponad 1900 własnych stacjach paliw. Zapowiedział też, że planowane jest podpisanie umowy ramowej z wyłonionym producentem, dostawcą czekolad w wybranych ze zdefiniowanych w postępowaniu smakach.

Według danych na koniec 2023 r., Grupa Orlen posiadała w tym czasie łącznie 2605 punktów sprzedaży pozapaliwowej, w tym 1918 w Polsce, a także 347 w Czechach, 195 w Niemczech, 30 na Litwie, 49 na Słowacji i 66 na Węgrzech.

W lutym br. Orlen ogłosił postępowanie, w którym to wybierze producenta napojów kolorowych w puszce. W 2017 roku koncern powołał do życia markę własną O!, pod którą sprzedaje m.in. wodę źródlaną.
 

Dołącz do dyskusji: Orlen chce sprzedawać własne czekolady

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Smakosz
Czy to będą czekoladki obajtki?
odpowiedź
User
Bracia PìerdoIec
Czy to będą czekoladki obajtki?


Obsrajtki.
odpowiedź
User
olo
A może jeszcze zajmą się hodowlą jedwabników.
odpowiedź