SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad tysiąc inwestorów kupiło akcje Orlenu w ramach promocji „Orlen w portfelu”

PKN Orlen poinformował, że z wprowadzonego w listopadzie ub.r. programu rabatowego „Orlen w portfelu” zaczęło już korzystać ponad tysiąc inwestorów indywidualnych. Niebawem promocję zacznie oferować Dom Maklerski BOŚ.

Article

Z programu „Orlen w portfelu” może korzystać każda osoba, która od minimum jednego miesiąca kalendarzowego ma przynajmniej 50 akcji PKN Orlen.

Uczestnik programu na stacjach Orlenu może korzystać z następujących rabatów:
- 15 groszy mniej za każdy litr paliwa Verva,
- 10 groszy mniej za każdy litr paliwa Efecta,
- 10 proc. mniej za wszystkie pozostałe produkty (poza alkoholem i wyrobami tytoniowymi) sprzedawanymi na stacjach Orlen.

W poniedziałek PKN Orlen poinformował, że z programu korzysta już ponad tysiąc inwestorów. - Program cieszy się popularnością wśród inwestorów, dzięki czemu sukcesywnie powiększamy bazę akcjonariuszy, a co za tym idzie lojalnych klientów. Doceniamy ich zaufanie, dlatego intensywnie pracujemy nad rozwojem „Orlen w portfelu”, m.in. poprzez pozyskanie kolejnych partnerów - komentuje Iwona Waksmundzka-Olejniczak, dyrektor wykonawczy ds. strategii i relacji inwestorskich w Orlenie.

- Jednocześnie mocno stawiamy na edukacyjny filar programu, tak aby zachęcić jak największą liczbę Polaków do świadomego inwestowania na rynku kapitałowym. Już w marcu planujemy wystartować z zapowiadaną wcześniej Akademią Inwestowania - zapowiada.

Do tej pory do programu „Orlen w portfelu” można było dołączyć za pośrednictwem domów maklerskich PKO BP i mBanku. W najbliższych tygodniach do tego grona dołączy DM BOŚ.

- „Orlen w portfelu” to bardzo ciekawy pomysł, wart rozpowszechniania. Jest ciekawą inspiracją do poznania zasad funkcjonowania oraz możliwości, które stwarza rynek kapitałowy. Uczestnicząc w programie nabywca produktów i usług PKN ORLEN  staje się jednocześnie akcjonariuszem spółki. Dla osób, które do tej pory nie zetknęły się z Giełdą Papierów Wartościowych program posiada duży walor edukacyjny. Mam nadzieję że analogicznych programów na polskim rynku będzie więcej - komentuje Marek Pokrywka, dyrektor wydziału wsparcia i obsługi klienta w DM BOŚ.

Od listopada ub.r. kurs giełdowy Orlenu wynosi ok. 100 zł. W ub.r. koncern zanotował 109,71 mld zł przychodów i 5,51 mld zł zysku netto, wobec 95,36 mld zł wpływów i 7,17 mld zł zysku netto rok wcześniej. Sprzedaż paliw na stacjach firmy wolumenowo wzrosła o 6 proc., w tym o 5 proc. w Polsce, o 7 proc. w Czechach, o 11 proc. na Litwie i o 8 proc. w Niemczech.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad tysiąc inwestorów kupiło akcje Orlenu w ramach promocji „Orlen w portfelu”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Herb
Nie do końca rozumiem, po co Orlen łączy swoje akcje ze sprzedażą paliw. Chodzi o ratowanie BOŠ? Przecież ta konkretna działalność może windować kurs powodując obniżanie obrotów przez rabaty. To może rypsnąć
2 0
odpowiedź