SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Działacz chwalący PiS zatrudniony w PKO BP, chociaż nie ma wymaganego dyplomu

Działacz młodzieżówki PiS Oskar Szafarowicz został zatrudniony przez PKO BP na stanowiskach, na których wymagane jest wyższe wykształcenie, mimo że jest dopiero na drugim roku studiów prawniczych. Bank nie komentuje sprawy.

Oskar Szafarowicz, fot. TV RepublikaArticle

Oskar Szafarowicz w kontrolowanym przez Skarb Państwa PKO Banku Polskim pracuje od kilku tygodni. Wirtualna Polska w pierwszej połowie kwietnia ujawniła, że został zatrudniony jako specjalista „obszarze prezesa zarządu, pionie zarządzania personelem, w departamencie kapitału pracownika, w biurze zarządzania wartością pracownika, w zespole planowania i sprawozdawczości”.

PKO BP nie odniósł się do tych informacji, tłumacząc, że nie komentuje kwestii personalnych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Nie piastuję żadnego kierowniczego stanowiska czy lukratywnej posady na szczytach SSP. Pracuję na część etatu w @PKOBP, żeby jako młody człowiek, nie najmłodszy jednak w firmie ;), pomagać w kampaniach zachęcających przedstawicieli młodego pokolenia do wybrania oferty pracy w banku. Ot, takie Bizancjum - opisał Szafarowicz na Twitterze. Z Dziennikarzem WP nie chciał rozmawiać.

Oskar Szafarowicz na studiach, ale w PKO BP jako specjalista

Według ustaleń WP w połowie kwietnia Oskar Szafarowicz w PKO BP został przeniesiony na inne stanowisko - specjalisty ds. rekrutacji w zespole contact center HR. Pracownicy banku przekazali portalowi, że zarówno w jego obecnej, jak i poprzedniej funkcji wymagane jest wyższe wykształcenie. Bank wskazuje to w ogłoszeniach dotyczących tych stanowisk.

Tymczasem 22-letni Oskar Szafarowicz jest dopiero na drugim roku studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim, nie ma też wskazanego w ogłoszeniu minimum 2-letniego doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu projektów rekrutacyjnych. Szafarowicz nie odpowiedział na pytania WP w tej sprawie, zadeklarował jedynie, że chętnie przyjąłby zaproszenie portalu do programu „z przedstawicielem przeciwnej strony w sporze politycznym”.

Oskar Szafarowicz w Okiem Młodych i TV Republika

Od połowy ub.r. Oskar Szafarowicz odpowiada za tiktokowy profil "Okiem młodych". Założył go z dwójką innych działaczy Młodzieżowej Rada Sprawiedliwości - Wiktoria Mielniczek i Kamil Kaniuk. Rada Sprawiedliwości to organ doradczo-konsultacyjny przy ministerstwie sprawiedliwości. Kaniuk jest ponadto wiceprzewodniczącym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, zaś Mielniczek działa w stowarzyszeniu "Dla Polski".

Przekaz profilu to głównie ostra krytyka opozycji i prezentowanie w pozytywnym świetle rządzących.

Szafarowicz zatrudniony już w innej państwowej spółce

W lutym Wirtualna Polska napisała, że Szafarowicz został zatrudniony w państwowym Krajowym Zasobie Nieruchomości jako młodszy specjalista ds. promocji. Instytucja ma odpowiadać za realizację zadań związanych z mieszkalnictwem w ramach programu rządowego Mieszkanie Plus.

Na początku kwietnia Szafarowicz nie był już tam zatrudniony. - A zatem członek PiS przepracował dwa miesiące, zanim jedną państwową posadę zamienił na inną, w @PKOBP. Sam Oskar Szafarowicz nadal nie odpowiedział na przesłane mu pytania - skomentował Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski.

Z kolei w marcu pojawiła się internetowa petycja o dyscyplinarne wydalenie Szarafowicza z uczelni (studiuje prawo na UW). Poszło o jego (skasowane po czasie) wpisy twitterowe nt. posłanki PO, której dzieci padły ofiarą pedofila. Ostatecznie komisja wydziałowa odwołała przesłuchanie w tej sprawie.

Na początku kwietnia Szafarowicz zadebiutował w TV Republika jako współprowadzący nowy program „Hity w Sieci”, pomyślanego jako subiektywny przegląd "najzabawniejszych wydarzeń", którymi żył polski internet.

Dołącz do dyskusji: Działacz chwalący PiS zatrudniony w PKO BP, chociaż nie ma wymaganego dyplomu

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:))
bez komentarza
odpowiedź
User
Helmut Klopp
Mentorzy zadzwonią gdzie trzeba i jutro będzie dyplom z Torunia.
odpowiedź
User
Terier
Wystarczy lizać po dupie dyktaturę, a nic innego się nie liczy. Zresztą Glapa jest prezesem NBP i mamy efekty.
odpowiedź