SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Osoby z niepełnosprawnością bohaterami kampanii Sexedpl

Fundacja Sexedpl wystartowała z kampanią społeczną "Wszyscy jesteśmy seksualni", która ma informować, edukować i zachęcać osoby z niepełnosprawnością do korzystania ze wsparcia w zakresie swojej seksualności. Mówi w niej o tym, że seksualność jest częścią nas wszystkich - niezależnie od stopnia sprawności.

Article

Kampania obejmuje trzy filmy edukacyjne, roczne działania edukacyjne i warsztaty z ekspertami oraz telefoniczną linię wsparcia Pełnoseksualni dla osób z niepełnosprawnością ruchową i ich bliskich.

W filmach fundacja Sexedpl mówi o antykoncepcji, świadomej zgodzie i bezpiecznym seksie.

Reżyserem filmów jest Dobromił Sudak, specjalizujący się w produkcjach związanych ze sportem, charakteryzujących się dynamicznymi ujęciami. Autorką scenariuszy jest Joanna Jezierska. Kampanię zrealizował dom produkcyjny Watchout Studio. Zdjęcia do filmów wykonali: Patryk Kin, Michał Dąbal oraz Kacper Fertacz. Razem z naszymi bohaterami wystąpili: Emma Giegżno, Katarzyna Szczęsna, Piotr Kołsut i Klaudia Łapot.

Ambasadorzy i ambasadorka kampanii Sexedpl

Pływaczka i aktywistka Karolina Hamer. Mówi, że jest „osobą z permanentnie połamanymi nogami". Jest pierwszą kobietą w polskim sporcie, która wyoutowała się jako osoba biseksualna. Ma na koncie 173 pływackie medale, występuje również na scenie teatralnej.

Kierowca sportowy i drifter Bartosz Ostałowski. Jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi stopą. Rywalizuje z pełnosprawnymi kierowcami w zawodach. Rekordzista Guinnessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą. Maluje też obrazy, które można zobaczyć w całej Europie.

Influencer Rafał Miszkiel, w internecie znany jako „Mroczny Kikut". Przemierza na wózku dziesiątki kilometrów, skacze ze spadochronem, podróżuje, strzela na strzelnicy, gra na pianinie. Swoją historię opisał w książce "Porażony życiem".

Sexedpl uruchomiła linię telefoniczną

W ramach projektu fundacja Sexedpl uruchomiła linię telefoniczną, pod którą jest udzielane wsparcie psychologiczno-seksuologiczne z zakresu seksualności osób z niepełnosprawnością ruchową.

Linia jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz ich bliskich (rodzina, partnerzy_ki, opiekunowie_ki). Działa w każdy poniedziałek w godzinach 10.00-13.00 pod numerem 730 994 964. Koordynatorką linii jest seksuolożka i psycholożka Patrycja Wonatowska.

Na linii można otrzymać pomoc i wsparcie specjalistów i specjalistek poprzez edukację seksualną, psychoedukację i poradnictwo z zakresu zaburzeń seksualnych. Fundacja wspiera m.in. w radzeniu sobie z trudnościami w relacjach intymnych, zwiększaniu świadomości własnego ciała i seksualności, poszukiwaniu technik i form ekspresji seksualnej, radzenia sobie ze stygmatyzacją, autostygmatyzacją oraz stereotypowymi przekonaniami dotyczącymi seksualności.

Dołącz do dyskusji: Osoby z niepełnosprawnością bohaterami kampanii Sexedpl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl