SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Oszczędności "Gazety Krakowskiej"

"Gazeta Krakowska" nie ukaże się w niedzielę

"Gazeta Krakowska", należąca do koncernu Polskapresse zrezygnowała z niedzielnego wydania. Swoją decyzję tłumaczy zbyt wysokimi kosztami tego przedsięwzięcia przy niskim nakładzie.

- Zapadła decyzja, że wydanie "Gazety Krakowskiej" z ubiegłej niedzieli było ostatnie" - powiedział w środę zastępca redaktora naczelnego "GK" Leszek Rafalski. Według niego, niedzielne wydanie gazety, które zaczęło się ukazywać w styczniu zeszłego roku osiągnęło nakład 5,5 - 6 tys. egzemplarzy. - Okazało się, że koszty są za wysokie jak na gazetę, sprzedającą się w tak niskim nakładzie - zaznaczył Rafalski. Jego zdaniem, nie udało się także stworzyć dobrze funkcjonującej sieci własnych kolporterów ulicznych, a sprzedaż poprzez nieliczne funkcjonujące w niedzielę kioski była zbyt mała.

Rafalski podkreślił, że zamknięcie niedzielnego wydania nie spowoduje zwolnienia redagującego go zespołu, ponieważ są to dziennikarze pracujący przy codziennym wydaniu "Gazety Krakowskiej". Najlepsze pomysły zostaną wykorzystane w codziennym lokalnym dodatku "Echo Krakowa".

Po rezygnacji "GK", na krakowskim rynku prasowym w niedzielę będzie wychodzić tylko "Dziennik Polski", wydawany przez Wydawnictwo Jagiellonia SA.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Oszczędności "Gazety Krakowskiej"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl