SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Oszczędzać da się sprytnie

Planowanie budżetu domowego rozpala dyskusje w wielu domach. Choć statystycznie Polacy zarabiają z każdym rokiem coraz więcej, warto jednak zachować dyscyplinę w wydatkach, a oszczędności szukać na różne sposoby. To wcale nie takie trudne, jak może się wydawać!

Article

Planowanie budżetu domowego rozpala dyskusje w wielu domach. Choć statystycznie Polacy zarabiają z każdym rokiem coraz więcej, warto jednak zachować dyscyplinę w wydatkach, a oszczędności szukać na różne sposoby. To wcale nie takie trudne, jak może się wydawać!

Myśląc o planowaniu finansów osobistych, wiele osób ma w głowie myśl "to nie dla mnie, nie mam głowy do pieniędzy". Wizja ślęczenia nad kartką z ołówkiem i kalkulatorem w ręce dla niejednej osoby jest nie do przejścia. Mogłoby się wydawać, że to coś bardzo żmudnego, czasochłonnego i trudnego do wykonania. Jednak oszczędzać można na różne sposoby - wiele z nich jest wręcz przyjemnością! Jak podejść do tematu?

1.  Uświadom sobie, ile wydajesz i na co

Spróbuj wyznaczyć sobie jeden dzień w tygodniu, kiedy zapisujesz wszystkie wydatki - jedzenie, wyjścia ze znajomymi, zakupy w galerii handlowej, płacone rachunki. Potem zsumuj je i zobacz - czy któreś z nich są zbędne? Może nie potrzebowałeś nowych butów? Czy ta kolacja w drogiej knajpie była dobrym pomysłem? Często już sama refleksja nad własnymi wydatkami pomaga w ich ograniczaniu.

Wskazówka: do "eksperymentu" zaproś kogoś bliskiego, komu ufasz - razem będzie wam łatwiej!

2. Włącz do akcji technologię!

Ołówek i kalkulator? Nuda! Dzisiejszy świat smartfonów i digitalu oferuje nam pomocne narzędzia w praktycznie każdym aspekcie życia. Jeśli zatem monitorujesz, ile śpisz, ile kroków dziennie robisz, a Endomondo to twój nieodłączny partner w aktywności sportowej, czas poszukać przydatnych narzędzi pomocnych w oszczędzaniu.

Wskazówka: przed zainstalowaniem narzędzia, sprawdź, jak oceniają je inni użytkownicy.

3. Szukaj sprytnych tricków, które pomogą ci zaoszczędzić na podstawowych sprawunkach

A teraz szczerze - na co wydajesz najwięcej? Czynsz, jedzenie, co dalej? Ubrania, kosmetyki, wyjścia ze znajomymi? Spróbuj policzyć uczciwie, ile z domowego budżetu zostawiasz w różnego typu sklepach - hipermarketach, drogeriach, sieciówkach. Czy wszystko kupujesz "offline"? Nawet pobieżne porównanie pozwala stwierdzić, że dziś lepsze oferty cenowe mają sklepy internetowe. To dlatego ich popularność z roku na rok rośnie. Co za tym idzie, na rynku rodzą się rozwiązania pozwalające dodatkowo oszczędzać również w e-commerce. Przykład? Platforma  AleRabat.com, która oferuje sprytny trick oszczędnościowy - kupony rabatowe do sklepów online. Na stronie można "wyłowić" okazje na tańsze zakupy m.in. na Zalando, Pizza Portal, Empiku, Media Expert czy Sephorze. Łącznie, na stronie każdego dnia znaleźć można ponad 12 tysięcy kuponów z 10 tys. sklepów! 

Wskazówka: zaglądaj na AleRabat.com, by oszczędzać sprytnie :)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing