SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Eurozet chce uruchomić Otoradio w Warszawie i Krakowie

Minął termin składania wniosków w konkursie organizowanym przez KRRiT na częstotliwości w Warszawie (87,8 MHz) i Krakowie (95,2 MHz). Zainteresowane koncesją są Radio Wnet i spółka Eurozet - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

Pisaliśmy już o tym, że w konkursie koncesyjnym weźmie udział m.in. Radio Wnet, które od kilku miesięcy wyrażało chęć przejęcia częstotliwości po Radiu Bajka.

Z naszych informacji wynika, że zainteresowana nadawaniem w Warszawie i Krakowie jest także spółka Eurozet. Nowa rozgłośnia miałaby nosić nazwę Otoradio i być stacją o charakterze publicystycznym „łączącą potencjał kulturowy Warszawy i Krakowa i tradycję z nowoczesnością”. Podstawą programu miałyby być audycje autorskie.

- Na antenie byłoby dużo informacji praktycznych z punktu widzenia mieszkańców Krakowa i Warszawy - ich codziennego życia i funkcjonowania w społeczności lokalnej. Stacja kierowana jest do młodszego odbiorcy. Muzyka od ambitnego popu, rocka, muzyki alternatywnej po hip-hop - poinformowała nas Małgorzata Kozieł, rzeczniczka Eurozet.

Konkurs na 87,8 MHz i 95,2 MHz

W czerwcu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na pasmo 87,8 MHz w Warszawie i 95,2 MHz w Krakowie.

Już w czerwcu w rozmowie z nami Krzysztof Skowroński, założyciel i szef Radia Wnet, zapowiadał, że rozgłośnia jest zainteresowana wzięciem udziału w tym postępowaniu koncesyjnym. - Potwierdzam, do konkursu koncesyjnego szykujemy się właściwie od kilku miesięcy. Nadajemy od 9 lat, mamy pomysł i chcemy zbudować bardzo przyzwoite, dobre radio - stwierdził.

Radio Wnet w oparciu o zgodę na emisję okolicznościową nadawało już na częstotliwości 87,8 MHz w okresie od 16 października ubiegłego roku do 13 stycznia br. Po tym czasie stacja zgłosiła się z wnioskiem o zgodę na przeprowadzanie testów do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zgody na dalsze testy nie wyraził jednak przewodniczący KRRiT, Witold Kołodziejski (prezes UKE wydaje zgodę w porozumieniu z przewodniczącym KRRiT). Gdyby szef KRRiT zgodził się na dalsze testy - trwałyby do 3 czerwca br.

Radio Wnet „będzie radiem autorskim”

Szef Radia Wnet przed kilkoma dniami w rozmowie z nami powiedział, że rozgłośnia, którą ma zamiar stworzyć będzie zawierała audycje publicystyczne, historyczne, muzyczne. - Będzie to radio autorskie, pełne niespodzianek, bardzo nowoczesne. Mam nadzieję, że zyska uznanie słuchaczy - stwierdził.

Dodał, że Radio Wnet to 117 godzin audycji w tygodniu, a każda godzina to „teatr rozmaitości". - Skoro są autorskie audycje, to oznacza, że każda z nich ma swoją specyfikę. Trudno o tym opowiedzieć jednym zdaniem. Mam za sobą 27 lat doświadczenia radiowego i w pełni z tego korzystam. Chcę stworzyć radio, którego będzie się przyjemnie słuchać - tak, by ktoś słuchając go - miał z tego radość i satysfakcję - stwierdził Krzysztof Skowroński w rozmowie z nami.

Częstotliwości zwolnione po Radiu Bajka

Wcześniej z częstotliwości 87,8 MHz korzystało Radio Bajka, któremu cofnięto zezwolenie na nadawanie. Fundacja Bajka otrzymała koncesję na nadawanie programu adresowanego do dzieci (głównie w wieku od 2 do 7 lat) w grudniu 2010 roku. Niemal od razu decyzję tę zaskarżył jeden z wnioskodawców i sprawa trafiła do sądu. W 2015 roku stacja faktycznie zniknęła z eteru, a w grudniu ub.r. cofnięto jej koncesję. W Krakowie na 95,2 MHz również nadawało Radio Bajka, które koncesję uzyskało w lipcu 2011 roku. W konkursie o częstotliwości Fundacja Na Rzecz Rozwoju Dzieci pokonała wtedy m.in. spółki Grupy Radiowej Agory, Hobby.net z Legionowa, Polish Sports Network z Lublina, Radio Top z Kielc, nadawcę programu Radio FaMa oraz spółkę Multimedia i Zet Premium.

Wymogi stawiane przez KRRiT

W konkursie nadawcy mogli składać wnioski o udzielenie jednej koncesji na okres 10 lat, na rozpowszechnianie kanału radiowego o charakterze uniwersalnym. Chodzi o stację zawierającą różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę. W stacji mają być audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnotowo-twórcze, uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę. Kanał ma być rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę. Audycje słowne i inne przekazy mają stanowić nie mniej niż 30 proc. tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6-23.

Jak wynika z informacji przekazanych Wirtualnemedia.pl przez biuro prasowe Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, pełna lista nadawców, zainteresowanych uzyskaniem koncesji ma być znana w kolejnym tygodniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eurozet chce uruchomić Otoradio w Warszawie i Krakowie

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lajkonik
Radia Bajka szkoda
13 18
odpowiedź
User
lradio
"Muzyka od ambitnego popu, rocka, muzyki alternatywnej po hip-hop" Boże święty, kto wymyśla takie bzdury... W Eurozecie mają wszystko ale specjalistów od muzyki niestety nie...
37 14
odpowiedź
User
Michal
Jak rajcuje ich wynik na poziomie 0,0 to swietnie niech uruchamiaja,takiego szajsu muzycznego nikt nie wytrzyma nawet minuty
39 14
odpowiedź