SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pachowski, Gintrowska i Serdiukow kierują nową spółką Point Group

Jarosław Pachowski został prezesem utworzonej przez Platformę Mediową Point Group spółki Film Point Group. Jej wiceprezesem została Katarzyna Gintrowska, zaś dyrektorem operacyjnym Andrzej Serdiukow.

Pachowski, Gintrowska i Serdiukow kierują nową spółką Point Group

Jarosław Pachowski w latach 1986 - 1995 był założycielem i prezesem kilku spółek z obszaru wydawnictw i informatyki. W 1996 z rekomendacji Zrzeszenia Banków Polskich i w imieniu 16 banków utworzył i kierował Polską Giełdą Finansową. W 1997 roku wszedł w skład rady nadzorczej TVP, aby po roku zostać wybrany jej przewodniczącym. W latach 1998 - 2002 był wiceprezesem TVP, a w latach 2002 - 2005 - prezesem Polkomtela, operatora sieci telefonii komórkowej Plus.

Katarzyna Gintrowska pełniła funkcje m.in. dyrektora ds. rozwoju Platformy Mediowej Point Group oraz wiceprezesa i dyrektora ds. rozwoju Point Group. Jest absolwentką Zachodniopomorskiej Szkoły Businessu, Wydziału Handlu Zagranicznego i Biznesu Międzynarodowego oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, ukończyła także studia doktoranckie w Katedrze Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Andrzej Serdiukow jest od ponad 30 lat związany z polskim rynkiem filmowym jako kierownik produkcji, producent i dystrybutor. W latach 2000-2002 był szefem produkcji Telewizyjnej Agencji Produkcji Teatralnej i Filmowej TVP, w latach 2002-2005 - dyrektorem Agencji Filmowej TVP. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Syrena Films. W jego producenckiej filmografii znalazły się m.in. takie filmy jak “Warszawa”, “Komornik” czy “Rewers”.

Spółka Film Point Group ma pozyskiwać środki od prywatnych inwestorów na finansowanie wybranych projektów filmowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pachowski, Gintrowska i Serdiukow kierują nową spółką Point Group

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl