SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Panasonic Kid Witness News 2010/2011 - pierwszy etap zakończony

Firma Panasonic ogłosiła zakończenie pierwszego krajowego etapu konkursu na reportaż Panasonic Kid Witness News 2010/2011.

Panasonic Kid Witness News 2010/2011 - pierwszy etap zakończony

Organizowany w Polsce od 7 lat konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku gimnazjalnym. W tym roku jury uznało, że zwycięzcami pierwszego etapu zostały autorki konspektu "Trzeci żywot drzewa" z Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu. Laureaci pierwszego miejsca otrzymają sprzęt firmy Panasonic do rejestrowania i montażu materiałów, dzięki któremu będą mogli zrealizować swój reportaż i rywalizować z innymi gimnazjami w dalszych etapach konkursu. Zwycięzca polskiej edycji ma szansę pojechać na wielki finał, który w tym roku odbędzie się w Hollywood w Kalifornii.

Gimnazjum nr 29 z Wrocławia do konkursu nadesłało jeszcze 2 prace i wszystkie 3 znalazły się na wysokich miejscach listy rankingowej. Autorami zwycięskiego projektu są Dominika Hałdrzyńska, Magda Kuczko, Agata Kuzia, Patrycja Zdzierżyńska i Paulina Szymańska (opiekun).

W siódmej edycji polskiej edycji konkursu Panasonic Kid Witness News do oceny wpłynęło w sumie 79 propozycji z 53 gimnazjów z całej Polski. Wśród zgłoszonych projektów przeważały szkoły z miejscowości średnich i małych, choć zdarzały się też przypadki dużych miast - jak np. tegoroczny zwycięzca - Wrocław. Rekordzistą w tym roku, jeśli chodzi o liczbę zgłoszonych konspektów, zostało Gimnazjum Akademickie z Torunia, które nadesłało aż 11 konspektów. Drugie pod względem ilości nadesłanych pomysłów było Gimnazjum nr 3 z Włocławka, które nadesłało 7 propozycji, a trzecie Gimnazjum nr 2 z Kartuz, skąd przysłano 5 pomysłów.

W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie szkół gimnazjalnych. Aby wziąć udział w projekcie należało w terminie do 10 listopada br. zgłosić swoje uczestnictwo, przesyłając scenariusz reportażu filmowego, który dotyczył ekologii. W bieżącej edycji uczniowie mieli do wyboru trzy zagadnienia związane ze środowiskiem: 1) Różnorodność biologiczna, 2) Ochrona środowiska naturalnego, 3) Zmiany klimatyczne. Projekt ma na celu zapoznanie młodzieży ze sztuką reportażu filmowego i zwrócenie uwagi na ważne problemy społeczne.

Polska edycja konkursu jest podzielona na dwa etapy. W pierwszym z nich jury spośród nadesłanych zgłoszeń wybiera najlepszy scenariusz. Wygrani na tym etapie otrzymają od Panasonic sprzęt audio-wideo niezbędny do realizacji przedstawionej koncepcji. Dodatkowo uczniowie wezmą udział w warsztatach filmowych prowadzonych przez Fundację Sztuki Art-House, która jest merytorycznym opiekunem konkursu. Warsztaty mają przygotować młodzież do samodzielnej pracy nad realizacją filmów, nauczyć pracy z kamerą oraz montażu filmowego.

Na przygotowanie 5-minutowego filmu wybrana szkoła będzie mieć czas do końca stycznia 2011 roku. Na tym etapie dołączą szkoły, które brały udział  w konkursie w latach ubiegłych i które dysponują już sprzętem ufundowanym przez Panasonica. Po upływie tego terminu, spośród nadesłanych prac zostaną wyłonieni zwycięzcy polskiej edycji Panasonic Kid Witness News. Selekcji dokona jury składające się z przedstawicieli świata filmu, kultury, mediów oraz reprezentanta polskiego oddziału firmy Panasonic. Europejski etap konkursu przewiduje rywalizację projektów, które otrzymały I miejsce w poszczególnych krajach. Niezależnie, zwycięzcy krajowych eliminacji będą rywalizować o udział w finale światowym, który w tym roku będzie miał miejsce w kalifornijskim Hollywood.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Panasonic Kid Witness News 2010/2011 - pierwszy etap zakończony

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl