SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Panasonic otwiera w Japonii Centrum Innowacji 3D

Firma Panasonic Corporation poinformowała o otwarciu Centrum Innowacji 3D w Japonii, którego głównym celem jest przyśpieszenie rozwoju biznesu 3D, technologii, która doprowadzić do stworzenia nowej branży i kultury rozrywki video.

Panasonic otwiera w Japonii Centrum Innowacji 3D

Nowe centrum ma pełnić rolę punktu kontaktowego dla partnerów biznesowych związanych z rynkiem 3D. Poprzez koordynację różnych oddziałów będących częścią Panasonic Group, możliwe będzie dostarczenie klientom najlepszych rozwiązań. Dzięki tej inicjatywie Panasonic chce rozwijać swój biznes audio-video, jeden z kluczowych dla firmy, a także przyczynić się do rozwoju całego rynku 3D..

Bieżący rok ma być „Pierwszym rokiem technologii 3D”. Wraz z komercjalizacją serii produktów 3D i udostępnieniu ich dla konsumentów, Panasonic przewiduje rozwój i wykorzystanie technologii 3D nie tylko w branży audiowizualnej, ale także w takich branżach jak opieka medyczna, edukacja oraz sztuka. Koncern Panasonic spodziewa się również, że technologia 3D, podobnie jak technologie informatyczne, będzie pełniła rolę elementu kluczowego, obecnego w wielu dziedzinach. Jeżeli taki trend faktycznie wystąpi, rynek będzie charakteryzował się wysokim zapotrzebowaniem na szeroką gamę rozwiązań technologicznych, począwszy od treści 3D, a skończywszy na odpowiednich urządzeniach. Centrum Innowacji 3D firmy Panasonic dzięki wykorzystaniu zgromadzonych przez nie technologii oraz know-how będzie w stanie szybko i celnie odpowiedzieć na to zapotrzebowanie.

Osiągnięcie pełnej funkcjonalności centrum planowane jest na  12 lipca tego roku. W chwili obecnej skupia ono swoją działalność na rynku japońskim.

Centrum ma się skupiać w szczególności na poniższych trzech obszarach:
koordynacja biznesu 3D począwszy od produkcji treści, a skończywszy na rozwiązaniach związanych z urządzeniami
zapewnienie zasobów i kompetencji potrzebnych dla produkcji, komunikacji oraz oglądania treści 3D
- innowacje dotyczące sprzętu oraz oprogramowania oparte na dotychczasowych doświadczeniach oraz analizach konsumenckich .

Centrum zostało utworzone pod kontrolą Panasonic AVC Networks Company w mieście Kadoma, Osaka. Będzie zarządzane przez Masayoshi Fujii, dyrektora Consumer & Systems Marketing Center w oddziale telewizyjnym firmy AVC Networks Company.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Panasonic otwiera w Japonii Centrum Innowacji 3D

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl