SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Państwowa Komisja ds. Pedofilii z nowym serwisem internetowym, ma ułatwiać składanie zgłoszeń

Zaczęła działać nowa strona internetowa Państwowej Komisji ds. Pedofilii, która ma ułatwić komunikację z urzędem oraz składanie zgłoszeń - poinformowała w środę Ivetta Biały z Państwowej Komisji ds. Pedofilii.

Błażej Kmieciak, przewodniczący Państwowej Komisji ds. Pedofilii (fot. screen z youtube'a)Article

Jak zapewniła Państwowa Komisja ds. Pedofilii, nowa strona jest prosta i przyjazna dla użytkowników. Dodano, że witryna w przystępny sposób tłumaczy uprawnienia Komisji oraz edukuje w sprawach wsparcia i ochrony małoletnich przed wykorzystaniem seksualnym. Strona ma być rozwijana, aby docelowo pełnić funkcję centrum informacji w obszarach prewencji i pomocy osobom pokrzywdzonym czynami o charakterze pedofilskim.

"Użyteczność dla osób, które chcą zgłosić skrzywdzenie w dzieciństwie przestępstwem o charakterze seksualnym była głównym kryterium podczas projektowania witryny internetowej Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Dzięki wykorzystaniu elementów metody user experience design, zainteresowani łatwo uzyskają informacje o formach pomocy, sposobie zgłaszania oraz dostęp do formularzy zgłoszeniowych" - przekazano w komunikacie.

Dodano, że zakładki tematyczne uwzględniają najczęściej poszukiwane informacje przez osoby dotąd kontaktujące się z Urzędem Państwowej Komisji ds. Pedofilii, czyli: jak zgłosić sprawę; zadania i kompetencje Państwowej Komisji - wyjaśnione prostym językiem; podstawowe akty prawne w przedmiocie wykorzystania seksualnego małoletnich; statystyki z działalności; gdzie można udać się po pomoc w obszarach, które są poza kompetencjami a dotyczą molestowania seksualnego dzieci czy innych form przemocy.

Państwowa Komisja ds. Pedofilii poprzednio z witryną na serwerze rządowym

Jak informuje Komisja, przewidziano też miejsce na edukacyjne kampanie społeczne, w tym pierwszą #RozmawiajReaguj, która była prowadzona w II połowie grudnia w mediach elektronicznych.

"Interfejs jest prosty, skupiony raczej na funkcji informacyjno-użytkowej niż wizerunkowej. Strona spełnia też wymagania dostępności dla osób niedowidzących WCAG. Skromna estetyka zgodna jest z kolorami identyfikacji wizualnej PKDP jako organu administracji państwowej (granat, niebieski, zieleń i czerwień)" - napisano.

Jak informuje Komisja, "poprzednia, pierwsza strona uruchomiona była 23 listopada 2020 r. na serwerze rządowym dzięki uprzejmości KPRM, gdy rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń od osób pokrzywdzonych".

Dołącz do dyskusji: Państwowa Komisja ds. Pedofilii z nowym serwisem internetowym, ma ułatwiać składanie zgłoszeń

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl