SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PAP podpisała umowę o współpracy z warszawską Szkołą Główną Handlową

W poniedziałek została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Polską Agencją Prasową a warszawska Szkołą Główną Handlową. Obejmuje ono m.in. współpracę przy wspólnych projektach badawczych.

Foto: PAP/L. SzymańskiFoto: PAP/L. Szymański

W ramach porozumienia PAP objął patronat nad nagrodą dla dziennikarza ekonomicznego, którą SGH przyzna w środę po raz pierwszy. Nagroda będzie przyznawana w dwóch kategoriach – za całokształt działalności, oraz za osiągnięcia ubiegłego roku. Obie instytucje będą też mogły wspólnie prowadzić projekty badawcze i występować o granty i środki finansowe.

„Jako pierwsza uczelnia ekonomiczna podpisaliśmy porozumienie z PAP i za to jesteśmy naprawdę wdzięczni” – powiedział prof. Piotr Wachowiak. „Obiecuję, że dołożymy starań, aby wszystko to, o czym mówił prezes, zostało zrealizowane. Zobowiązują się, że będziemy ściśle współpracować i dzielić się wiedzą, którą ma i PAP, i SGH” – dodał.

Stwierdził, że jednym z elementów współpracy może być edukacja ekonomiczna społeczeństwa i przypomniał, że rok 2024 został ustanowiony przez Senat RP Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

„Pięć publicznych uczelni ekonomicznych – czyli SGH oraz uniwersytety ekonomiczne w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu – powołuje think-tank gospodarczy, w którym będziemy mówili o sprawach gospodarczych. Ten think-tank będzie mógł się spotykać tutaj i debatować na temat sytuacji gospodarczej i co powinno być zrobione, choćby jak wydatkować środki z KPO, na co mamy tylko dwa lata” – dodał rektor SGH.

„Traktuję to jako potwierdzenie naszej wiarygodności oraz szacunku dla naszej marki, oraz symboliczne włączenie się w tę zmianę jaką teraz w PAP przeprowadzamy” – powiedział kierujący Agencją Marek Błoński. „To porozumienie ma kilka warstw, pierwsza dotyczy m.in. patronatów oraz opisywania rzeczywistości ekonomicznej, gospodarczej. Druga warstwa dotyczy występowania we wspólnych projektach badawczych, zarówno naukowych jak i wdrożeniowych. Jest też sfera modnej obecnie sztucznej inteligencji, analityki danych. Trzeba wiedzieć, że zasób PAP – depeszowy i zdjęciowy – to olbrzymi zasób danych, który można na różne sposoby przetwarzać i analizować i tutaj potrzebujemy narzędzi” – dodał Błoński.

„Od nas zależy, czym wypełnimy to porozumienie, bo ono jest dość szerokie i celowo nie ogranicza się do spraw patronatów i rzeczy czysto dziennikarskich” – zaznaczył. 

fot. Foto: PAP/L. Szymański - od lewej: Wojciech Tumidalski, red. nacz. PAP; Anna Ślązak, Nauka w Polsce; Bartosz Majewski, dyr. CPiTT SGH;  Mariusz Sielski, SGH; dr hab. Piotr Wachowiak, rektor SGH; Marek Błoński, PAP; Paweł Kostrzewa, PAP; Anna Pełka PAP Biznes; Piotr Rożek, red. nacz. PAP Biznes

  • Więcej informacji:
  • PAP

Dołącz do dyskusji: PAP podpisała umowę o współpracy z warszawską Szkołą Główną Handlową

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janek
Na ten moment to ta wiarygodnosc PAP jest niska. W sieci debata o CPK, wiekszosc ludzi popiera rozwoj i budowe,a w PAP upolityczniony hejt Laska.
odpowiedź
User
Ziomek
Ciekawe, w pap działem zagranicznym kieruje sowiecki propagandysta, który pisał peany na czesc putina. Jak to sie ma do uczciwosci?
odpowiedź
User
Draganka
Nareszcie będziemy z profesorem Balcerowiczem tłumaczyli dlaczego bezrobocie i bieda są pożądane w liberalnych, demokratycznych i praworządnych społeczeństwach. Pracownikom PAP tak wytłumaczymy brak obiecanych podwyżek. Ha ha!
odpowiedź