SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PAP szykuje serwis z treściami z serwisów lokalnych, ich wydawcom udostępni swoje depesze

Polska Agencja Prasowa przygotowuje serwis z lokalnymi informacjami, który miałby działać w oparciu o niewielkie portale z terenu całego kraju - dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl. - Przedsięwzięcie to postrzegam jako bardzo ważną część naszej działalności - mówi nam prezes PAP Wojciech Surmacz.

Wojciech Surmacz, prezes Polskiej Agencji PrasowejArticle

Projekt nazywać się będzie PAP Media Lokalne, a do współpracy zaproszono 55 serwisów z całego kraju. Rozmowy z nimi trwają, pierwsze umowy już są konstruowane. Całość z ramienia Agencji koordynuje Krzysztof Rypulak.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl prezes Wojciech Surmacz podkreśla, że PAP otwarta jest na ewentualne zgłoszenia kolejnych lokalnych portali, które chciałyby dołączyć. - A zgłoszenia wciąż spływają - zaznacza.

Zasada współpracy ma być prosta: PAP chce zamieszczać na swojej stronie internetowej fragmenty wybranych artykułów z niewielkich, miejskich i regionalnych serwisów, z którymi uprzednio podpisano umowę, i linki do pełnych tekstów. W zamian będzie dzielić się zyskami z reklam. Redakcje, które wejdą we współpracę, otrzymają możliwość publikacji u siebie po 20-30 newsów dziennie z serwisu Polskiej Agencji Prasowej.

W skierowanym na początku maja piśmie do lokalnych redakcji Wojciech Surmacz stwierdził m.in., że PAP-owi zależy na utrzymywaniu dobrych relacji z dziennikarzami regionalnymi i lokalnymi: - To dzięki Wam powstają w Polsce silne społeczności lokalne. Uważam, że ze względu na ten wyjątkowy charakter działalności, powinniście być wspierani przez instytucje z tak silnymi tradycjami, jak Polska Agencja Prasowa - czytamy m.in. w piśmie, do którego dotarła redakcja portalu Wirtualnemedia.pl. Dalej Wojciech Surmacz podkreśla, że projekt ma też na celu podniesienie jakości informacji w polskich mediach.

- Dla mnie dziennikarstwo lokalne to od dawna sól dziennikarstwa w ogóle. Wielu dziennikarzy mediów centralnych zaczyna przecież dzień od lektury tych niewielkich portali, bo tam jest prawdziwe życie, tam są realne problemy. Ludzie mediów niecentralnych wykonują u siebie fantastyczną robotę, będąc najbliżej spraw tzw. „zwykłego człowieka” - podkreśla Wojciech Surmacz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

- Pomyślałem, że z jednej strony dobrze byłoby mieć u siebie w jednym miejscu najlepsze, najciekawsze informacje lokalne. Z drugiej strony wiele tych portali nie stać na kupowanie naszego serwisu, więc moglibyśmy im przecież udzielać za darmo w zamian kilkadziesiąt depesz dziennie. Idąc tym tokiem rozumowania, rozpoczęliśmy kilka tygodni temu prace nad tym przedsięwzięciem. Ostrożnie mówiąc, PAP Media Lokalne wystartuje latem tego roku - zapowiada Surmacz.

- Ofertę prezesa Surmacza przyjąłem bardzo pozytywnie. Jestem przekonany, że wkrótce uda nam się dopiąć kwestie formalne i rozpocząć współpracę. Projekt zapowiada się obiecująco - mówi nam Patryk Salamon, redaktor naczelny serwisu LoveKraków.pl, jednego z zaproszonych do współpracy. - Widzę to tak: zdecydowano się docenić najlepsze media lokalne w Polsce i stworzyć z nimi serwis. To duża nobilitacja dla uczestników, w tym i dla nas.

Wojciech Surmacz jest prezesem PAP od stycznia ub.r., a od października ub.r. członkiem zarządu firmy jest Łukasz Świerżewski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PAP szykuje serwis z treściami z serwisów lokalnych, ich wydawcom udostępni swoje depesze

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ile zapłaci PAP
za treści, które dostanie od serwisów lokalnych. Ile właściciele serwisów lokalnych zapłacą swoim współpracownikom? Takie są podstawowe pytania.
odpowiedź
User
???
Serwis lokalny np lodz czy bardzo lokalny np. Pcim dolny???
odpowiedź
User
:)
To sobie wymyślili. Strach myslec co jeszcze w PaP urodzi się jeszcze.
odpowiedź