SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Papież Franciszek pozytywnie odbierany przez większość ludzkości

Papież Franciszek cieszy się szerokim poparciem w większości państw na świecie - wynika z badania Pew Research Center.

papież Franciszek, fot. Shutterstock.com Article

Pozytywny pogląd na temat papieża Franciszka ma średnio 60 proc. respondentów z wszystkich 43 państw objętych badaniem. Tylko 11 proc. postrzega go w niekorzystnym świetle, a 28 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

W ujęciu regionalnym, najwyższy odsetek popierających obecnego papieża odnotowano w Europie (84 proc.), a następnie w USA (78 proc.), Ameryce Łacińskiej (72 proc.) i Afryce (44 proc.). Natomiast w Azji i na Bliskim Wschodzie przeważają osoby nie mające wyrobionej opinii na temat Jorge Bergoglio (odpowiednio 45 proc. i 41 proc.).

W Polsce pozytywnie o papieżu Franciszku myśli 92 proc. pytanych, a negatywnie - tylko 3 proc. Odsetek popierających papieża katolików i niekatolików w naszym kraju to odpowiednio 95 proc. i 78 proc.


Badania zostały przeprowadzone przez Pew Research Center za pośrednictwem wywiadów telefonicznych i face-to-face w okresach od 30 października 2013 r. do 4 marca 2014 r. (14.564 respondentów z 9 państw Ameryki Łacińskiej) oraz od 17 marca do 5 czerwca 2014 r. (36.430 respondentów z 34 państw).
W Polsce udział w badaniu (face-to-face), które zostało przeprowadzone w dniach 17 marca - 8 kwietnia 2014 r., wzięła reprezentatywna grupa 1010 osób w wieku co najmniej 18 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Papież Franciszek pozytywnie odbierany przez większość ludzkości

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
a dlaczego ktos mialby miec cos
przeciwko jego pracy ? dziwi tylko
jego interwencja na Kubie, jaki
ma tam interes Kosciol , poza sloganami
o milosci blizniego
8 8
odpowiedź