SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Parafiada w TV Polonia

W dniach 2-9 lipca TV Polonia będzie relacjonowała Finały XVIII Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży.

Jest to są zwieńczenie - realizowanego na przestrzeni całego roku systemu współzawodnictwa w oparciu o bogaty kalendarz akcji, imprez, zawodów, konkursów i projektów – programu Parafiada. Rozgrywana w Warszawie impreza wpisuje się w stały krajobraz Polski i uznana została za największe europejskie spotkanie o charakterze sportowo-kulturalno-religijnym. Patronat medialny nad imprezą objęła Telewizja Polska i Polskie Radio. 

2 lipca o 11.05 TV Polonia wyemituje 45. minutowy film dokumentalny Krzysztofa Miklasa „Takie będą Rzeczypospolite…” (powtórka o 22.45 i 3 lipca o 15.20). Film pokazuje historię i współczesną działalność zakonu pijarów, powołanego w początkach XVI wieku w Rzymie przez hiszpańskiego duchownego Józefa Kalasancjusza, 100 lat po śmierci kanonizowanego. Jeszcze za jego życia pijarzy, na prośbę króla Władysława IV, trafili do Polski, a najwybitniejszym ich przedstawicielem był ks. Stanisław Konarski. Swoimi działaniami edukacyjnymi wywarli olbrzymi wpływ na historię Polski m.in. poprzez Komisję Edukacji Narodowej. Obecnie zakon pijarów prowadzi w Polsce szkoły w 5 miastach, a ponadto zajmuje się wychowawczą działalnością pozaszkolną. Pijarzy stworzyli system rywalizacji w ramach Parafiady, obejmujący kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi w Polsce i za granicą.

Także 2 lipca o 13.00 TV Polonia w ramach inauguracji Parafiady będzie transmitować Mszę św. z Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach.

W dniach 3-9 lipca TV Polonia będzie nadawać 10 minutowe „Kroniki Parafiadowe”. Godziny emisji. 3 lipca – 19.00 (powtórka 4 lipca - 1.05 i 9.25), 4 lipca – 18.50 (powtórka 5 lipca 1.05 i 9.25), 5 lipca – 19.00 (powtórka 6 lipca 1.05 i 9.25), 6 lipca – 19.00 (powtórka 7 lipca 1.05 i 9.30), 7 lipca – 18.50 (powtórka 8 lipca 1.05 i 9.20), 8 lipca – 19.05 (powtórka 9 lipca 1.15 i 9.55). Kroniki będą przygotowywać: Justyna Szubert-Kotomska i Jarosław Idzi.

Finały XVIII Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży odbywać się będą na warszawskich obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego, Kolegium Zakonu Ojców Pijarów na Siekierkach. Weźmie w nich udział ok. 2 tys. osób z Polski i ponad 600 zza wschodniej granicy – z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Rosji i Mołdawii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Parafiada w TV Polonia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl