SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W TVP Info podczas debaty w europarlamencie rozmowy z komentatorami, na żywo premier i europosłowie PiS

TVN24 i Polsat News transmitowały w całości wtorkową debatę w Parlamencie Europejskim poświęconą praworządności w Polsce. W TVP Info na żywo pokazano tylko przemówienie Mateusza Morawieckiego oraz wypowiedzi europosłów przychylnych polskiemu rządowi, a w czasie wystąpień innych polityków prowadzono wywiady z komentatorami.

Fot. screen z TVP Info Article

Wtorkową debatę w Parlamencie Europejskim poświęcono praworządności w Polsce. Ma ona związek z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o wyższości prawa polskiego nad europejskim.

W Strasbourgu swoje półgodzinne przemówienie wygłosił premier Mateusz Morawiecki. Debatę od rana transmitowały najważniejsze informacyjne stacje telewizyjne: TVN24, Polsat News i TVP Info.

Przy czym TVP Info nie pokazywało na żywo większości debaty. Widzowie tej stacji mogli posłuchać przemówienia premiera, następnie stacja zaczęła przeplatać wypowiedzi europosłów z komentarzami publicystów. Gdy głos zabierali polscy europosłowie związani z opozycją, stacja natychmiast wycisza ich przemówienie, a głos oddawała swoim komentatorom, m.in. Jackowi Karnowskiemu, Adrianowi Stankowskiemu i Miłoszowi Mastanerskiemu. Przerywało ich wypowiedzi tylko wtedy, gdy na mównicy w Strasbourgu pojawiają się europejscy politycy sprzyjający obecnej władzy w Polsce. Dlatego widzowie TVP Info mogli wysłuchać w całości przemówienia Patryka Jakiego czy prof. Ryszarda Legutki. Od czasu do czasu powtarzano najważniejsze fragmenty wystąpienia premiera Morawieckiego.

Na żywo transmitowano wystąpienia podsumowujące: Mateusza Morawieckiego, szefowej Komisji Europejskiej oraz przedstawicieli poszczególnych frakcji w europarlamencie, m.in. polskich europosłów Beaty Szydło z PiS i Andrzeja Halickiego z Platformy Obywatelskiej.

Z kolei TVN24 i Polsat News pokazywały na żywo transmisję całej debaty.

"Nie mówcie, że to nie TVP DezInfo"

Oburzeni sposobem transmitowania debaty w Parlamencie Europejskim są niektórzy dziennikarze. Waldemar Maniewski z Radia Zet napisał na Twitterze: "Nieprawdopodobne! Kiedy w Strasburgu trwa debata na temat praworządności w Polsce, przemawiają kolejni mówcy, TVP Info zapętliła i w kółko pokazuje tylko przemówienie premiera Morawieckiego".

- Coś nieprawdopodobnego! Trwa debata na żywo w Strasburgu dotycząca Polaki, kolejni przedstawiciele państw UE mają krytyczne wystąpienia nt. działań rządu PiS, a TVP Info zapętliła wystąpienie premiera Morawieckiego i daje je co chwilę. I nie mówcie, że to nie TVP DezInfo - skomentował Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej".

Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. średnia widownia minutowa TVP Info 225 942 wynosiła widzów, a udział w rynku oglądalności - 4,04 proc., po spadku o 1,5 proc. rok do roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W TVP Info podczas debaty w europarlamencie rozmowy z komentatorami, na żywo premier i europosłowie PiS

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iryk
Co wy oglądacie ta stacja więcej kłamstwa całe kłamstwa
14 5
odpowiedź
User
MIREK
Oni zabrali na tvp info.Co oni sobie myślą.Mam dosyć tych Karnowskich ,Sakiewiczów.Zniszczyli nam telewizję.Zgarnęli sobie ją dla siebie.To jest podłość.
12 4
odpowiedź
User
MARYSIA
Jak powiedział MARTIN LUTHER KING w Alabamie w 1968 roku Jak długo jeszcze? Niedługo bo żadne kłamstwo nie może trwać wiecznie.
11 4
odpowiedź