SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W TVP Info podczas debaty w europarlamencie rozmowy z komentatorami, na żywo premier i europosłowie PiS

TVN24 i Polsat News transmitowały w całości wtorkową debatę w Parlamencie Europejskim poświęconą praworządności w Polsce. W TVP Info na żywo pokazano tylko przemówienie Mateusza Morawieckiego oraz wypowiedzi europosłów przychylnych polskiemu rządowi, a w czasie wystąpień innych polityków prowadzono wywiady z komentatorami.

Fot. screen z TVP InfoArticle

Wtorkową debatę w Parlamencie Europejskim poświęcono praworządności w Polsce. Ma ona związek z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o wyższości prawa polskiego nad europejskim.

W Strasbourgu swoje półgodzinne przemówienie wygłosił premier Mateusz Morawiecki. Debatę od rana transmitowały najważniejsze informacyjne stacje telewizyjne: TVN24, Polsat News i TVP Info.

Przy czym TVP Info nie pokazywało na żywo większości debaty. Widzowie tej stacji mogli posłuchać przemówienia premiera, następnie stacja zaczęła przeplatać wypowiedzi europosłów z komentarzami publicystów. Gdy głos zabierali polscy europosłowie związani z opozycją, stacja natychmiast wycisza ich przemówienie, a głos oddawała swoim komentatorom, m.in. Jackowi Karnowskiemu, Adrianowi Stankowskiemu i Miłoszowi Mastanerskiemu. Przerywało ich wypowiedzi tylko wtedy, gdy na mównicy w Strasbourgu pojawiają się europejscy politycy sprzyjający obecnej władzy w Polsce. Dlatego widzowie TVP Info mogli wysłuchać w całości przemówienia Patryka Jakiego czy prof. Ryszarda Legutki. Od czasu do czasu powtarzano najważniejsze fragmenty wystąpienia premiera Morawieckiego.

Na żywo transmitowano wystąpienia podsumowujące: Mateusza Morawieckiego, szefowej Komisji Europejskiej oraz przedstawicieli poszczególnych frakcji w europarlamencie, m.in. polskich europosłów Beaty Szydło z PiS i Andrzeja Halickiego z Platformy Obywatelskiej.

Z kolei TVN24 i Polsat News pokazywały na żywo transmisję całej debaty.

"Nie mówcie, że to nie TVP DezInfo"

Oburzeni sposobem transmitowania debaty w Parlamencie Europejskim są niektórzy dziennikarze. Waldemar Maniewski z Radia Zet napisał na Twitterze: "Nieprawdopodobne! Kiedy w Strasburgu trwa debata na temat praworządności w Polsce, przemawiają kolejni mówcy, TVP Info zapętliła i w kółko pokazuje tylko przemówienie premiera Morawieckiego".

- Coś nieprawdopodobnego! Trwa debata na żywo w Strasburgu dotycząca Polaki, kolejni przedstawiciele państw UE mają krytyczne wystąpienia nt. działań rządu PiS, a TVP Info zapętliła wystąpienie premiera Morawieckiego i daje je co chwilę. I nie mówcie, że to nie TVP DezInfo - skomentował Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej".

Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. średnia widownia minutowa TVP Info 225 942 wynosiła widzów, a udział w rynku oglądalności - 4,04 proc., po spadku o 1,5 proc. rok do roku.

Dołącz do dyskusji: W TVP Info podczas debaty w europarlamencie rozmowy z komentatorami, na żywo premier i europosłowie PiS

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iryk
Co wy oglądacie ta stacja więcej kłamstwa całe kłamstwa
odpowiedź
User
MIREK
Oni zabrali na tvp info.Co oni sobie myślą.Mam dosyć tych Karnowskich ,Sakiewiczów.Zniszczyli nam telewizję.Zgarnęli sobie ją dla siebie.To jest podłość.
odpowiedź
User
MARYSIA
Jak powiedział MARTIN LUTHER KING w Alabamie w 1968 roku Jak długo jeszcze? Niedługo bo żadne kłamstwo nie może trwać wiecznie.
odpowiedź