SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Parlament Europejski zatwierdził koniec roamingu w Unii, opłaty znikną w 2017 roku

Parlament Europejski przegłosował rozporządzenie przewidujące zniesienie w 2017 roku opłat roamingowych pobieranych przez operatorów na terenie Unii Europejskiej. Od przyszłego roku do momentu wejścia w życie przepisów będzie obowiązywał okres przejściowy z niższymi stawkami za połączenia.

fot. Shutterstock.com Article

Obecne potwierdzenie zniesienia opłat roamingowych jest wynikiem porozumienia osiągniętego przez państwa członkowskie w lipcu br. Zgodnie z nim od 17 czerwca 2017 użytkownicy korzystający z usług telekomunikacyjnych na terenie UE nie będą ponosić kosztów roamingu.

Jednocześnie Parlament Europejski utrzymał w mocy warunki wspomnianej wcześniej umowy, zgodnie z którymi od 30 kwietnia 2016 do 17 czerwca 2017 r. będzie obowiązywał okres przejściowy.

W okresie tym operatorzy będą zobowiązani do stosowania niższych niż obecne stawek za połączenia międzynarodowe wewnątrz Unii. Zamiast obecnych 19 eurocentów za minutę maksymalna stawka będzie wynosiła 5 eurocentów. Z kolei kwota opłaty za jeden SMS została ustalona na maksymalnym pułapie 2 eurocentów (zamiast obecnych 6), a kwota za przesłanie 1 MB danych wynosić będzie najwyżej 5 eurocentów w miejsce obowiązujących dzisiaj 20 eurocentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Parlament Europejski zatwierdził koniec roamingu w Unii, opłaty znikną w 2017 roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a
kolejny bezmyślny copy/paste artykuł. Podane maksymalne kwoty to maksymalne kwoty jakie op może nam doliczyć do naszych stawek krajowych.

A nie jak "dziennikarz" napisał:
"Zamiast obecnych 19 eurocentów za minutę maksymalna stawka będzie wynosiła 5 eurocentów. Z kolei kwota opłaty za jeden SMS została ustalona na maksymalnym pułapie 2 eurocentów (zamiast obecnych 6), a kwota za przesłanie 1 MB danych wynosić będzie najwyżej 5 eurocentów w miejsce obowiązujących dzisiaj 20 eurocentów."
8 8
odpowiedź