SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Patoyoutuber Kamerzysta pozostanie w areszcie. Sąd uwzględnił zażalenie prokuratury

Patoyoutuber Łukasz W. "Kamerzysta", który wraz z dwoma innymi osobami jest oskarżony o znęcanie się nad osobą z niepełnosprawnością w trwającym od 10 września procesie, pozostanie w areszcie. Sąd Okręgowy w Szczecinie uwzględnił zażalenie prokuratury - poinformował w czwartek rzecznik sądu Michał Tomala.

Sąd Okręgowy w Szczecinie uwzględnił zażalenie prokuratury na postanowienie sądu I instancji o uchyleniu Łukaszowi W. tymczasowego aresztu, jeśli ten wpłaci tytułem poręczenia majątkowego kwotę 100 tys. zł.

Sędzia Tomala zaznaczył, że w ocenie sądu II instancji jedynie areszt tymczasowy zabezpieczy prawidłowy tok postępowania sądowego, w którym kluczowe będzie przesłuchanie pokrzywdzonego. "Zdaniem sądu oskarżony, przebywając na wolności, mógłby wpływać bezpośrednio lub za pośrednictwem innych osób na postawę świadka, aby skłonić go do złożenia zeznań określonej treści, a dla siebie korzystnych" – podkreślił rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Ponadto, jak podał sędzia Tomala, oskarżonemu grozi za zarzucony czyn surowa kara pozbawienia wolności w wymiarze do 8 lat.

Orzeczenie sądu jest prawomocne.

Proces patoyoutubera Łukasza W. i dwóch innych osób - Adriana S. i Wioletty K. - oskarżonych o znęcanie się nad osobą z niepełnosprawnością rozpoczął się 10 września w Sądzie Rejonowym Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie. Sąd wyłączył jawność rozprawy.

Kontrowersyjny patotwórca Kamuś

Youtuber Kamuś (wcześniej znany jako Kamerzysta) opublikował 9 kwietnia nagranie, na którym płaci młodemu chłopakowi za wykonywanie różnych uwłaczających godności "zadań" - jak rozbijanie cegieł na głowie, jedzenie garści ziemi czy skakanie do śmietnika z balkonu. Kontrowersyjny materiał zniknął z YouTube'a zniknął dopiero po czterech dniach.

Internautka Agnieszka Chułek rozpoznała chłopaka, który podjął „wyzwania” i poinformowała, że jest to były wychowanek ośrodka, w którym pracuje. Okazało się, że jest to chłopak z niepełnosprawnością intelektualną. Kamuś już wcześniej publikował filmy, które były krytycznie oceniane przez odbiorców m.in. upozorował samobójstwo czy dodawał włosy łonowe do posiłków w restauracji.

W przeszłości współpracował na YouTube z innym kontrowersyjnym twórcą znanym jako Lord Kruszwil.

 

 

Dołącz do dyskusji: Patoyoutuber Kamerzysta pozostanie w areszcie. Sąd uwzględnił zażalenie prokuratury

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolis
Będą go trzymać, aż aktor którego zatrudnił pęknie i zezna przeciw niemu.
odpowiedź
User
Henryk
Cieszę się, że ta akcja ma taki finał. Rodzice tego człowieka - jestem z was dumny! Wychowaliście prawdziwego zbira! Gratulacje!
odpowiedź
User
Marek
A co z innymi patoyoutuberami? Kiedy za nich wezmie sie sad i prokuratura
odpowiedź