SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 z 615 tys. zł miesięcznych wpłat od patronów, kolejny cel zbiórki osiągnięty

Internetowe Radio 357 przekroczyło kwotę 615 tys. złotych miesięcznego wsparcia od patronów. To kolejny cel zbiórki, jaki udało się osiągnąć, pieniądze mają częściowo zostać przeznaczone na promocję i marketing.

Article

Stacja Radio 357 działająca w internecie od stycznia br. w niedzielę osiągnęła kolejny próg zbiórki - 615 tys. zł. Taką kwotę gotowych jest wpłacać co miesiąc łącznie ponad 28 tys. osób.

Zespół radia poinformował na stronie zbiórki w serwisie Patronite.pl, że część tej kwoty przeznaczy na promocję i marketing. - Co pozwoli nam dotrzeć do wielu nowych słuchaczy, którzy być może jeszcze nie wiedzą o istnieniu Radia 357 i nie są patronami. Im większy zasięg radia, tym lepiej dla wszystkich (również dla państwa). Po drugie, uruchomimy sklep z gadżetami, w którym będzie można nabyć redakcyjne kubki, koszulki czy plakaty. Proszą nas o to państwo nieustannie - czytamy na stronie zbiórki.

Redakcja deklaruje także, że „jeśli przepisy i sytuacja pandemiczna na to pozwoli, niektóre audycje będą nadawane z terenu, spoza studia”.

- Wpłat od patronów regularnie przybywa, co nas bardzo cieszy i motywuje. Co 3 miesiące część osób odnawia subskrypcje opłacane w trybie kwartalnym - wtedy staramy się o tym mocniej przypominać. Tak było też na początku kwietnia. To dość liczne grupy, które wchodziły w patronat na samym początku zbiórki lub w momencie startu nadawania. Bez wątpienia osób, które zdecydowały się wesprzeć Radio 357 przybywa teraz również ze względu na podcasty. Są one kolejnym, mocnym elementem w ofercie radia. Dają wygodę, swobodę i przez to są zachętą do zostania patronem nie tylko na zasadzie wsparcia z sympatii dla projektu. Jest tu konkretna wartość dodana dla słuchaczy. Podcasty przyciągają także nowych użytkowników, którzy szukają dobrych treści, ale wolą słuchać "na żądanie" - stwierdza w komentarzu dla Wirtualnemedia.pl Paweł Sołtys, prezes spółki zarządzającej Radiem 357.

- Konsekwentnie realizujemy zapowiadany plan, wkrótce ogłosimy kolejne etapy rozwoju i nowy próg zbiórki. Najpierw opowiemy o nich patronom, którzy o takich rzeczach dowiadują się zawsze jako pierwsi. Radio "na żywo" jest dostępne dla wszystkich bezpłatnie i tak zostanie - zapowiada.

Platforma podcastowa i nowe studio

W ubiegłym tygodniu Radio 357 uruchomiło zapowiadaną od czasu startu stacji platformę podcastową. Dostępna jest dla patronów, podcasty tworzy 40-osobowy zespół radia. Dostępnych jest już 1000 godzin i 700 audycji, codziennie będzie dodawanych ok. 20 nowych programów.

Z kolei na początku kwietnia br. Radio 357 uruchomiło nadawanie z nowego, głównego studia. Prace nad jego wyposażeniem i uruchomieniem trwały kilka miesięcy, a dotychczasowe pomieszczenie będzie zapasowym. Za koncepcję studia odpowiada dziennikarz Michał Gąsiorowski, a za projekt wnętrza - Iza Szewc.

Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU).

Dołącz do dyskusji: Radio 357 z 615 tys. zł miesięcznych wpłat od patronów, kolejny cel zbiórki osiągnięty

60 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aleks
Bardzo dobrze, może poprawią jeszcze ramówkę, szczególnie w weekendy, bo czemu akurat w poniedziałek może być Daniel Wyszogrodzki i Marta Kula, dwie zarąbiste audycje...
odpowiedź
User
Młoda
Dla mnie to i tak jest od początku najlepsze na świecie radio, świetna muzyka, mądrzy ludzie z dobrym dowcipem, gorąco wierzyłam, że się uada i cieszę się, że im się udało, gratulacje, rozwijajcie się dalej
odpowiedź
User
Sluchaczka
Wywiady z redaktorami "Jacy jesteśmy" w podcastach to wisienka na torcie 😊
odpowiedź