SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Patrycja Macjon i Krzysztof Łuszczewski odeszli z zarządu Radia Nowy Świat. Prezesem Anna Krakowska

Patrycja Macjon i Krzysztof Łuszczewski zrezygnowali z zasiadania w zarządzie Radia Nowy Świat. Prezesem jednoosobowego zarządu została Anna Krakowska.

Article

O zmianie poinformowała stacja w piątek wieczorem na swoim facebookowym profilu.

- Szanowni Nowoświatowcy, w związku z rezygnacją Krzysztofa Łuszczewskiego i Patrycji Macjon z funkcji członków zarządu Radio Nowy Świat Sp. z o.o., w jego jednoosobowym składzie - co ważne: w pełni uprawnionym do kierowania spółką - pozostaje Anna Krakowska. Radio to nie spółka, zatem wszyscy wracamy do pracy nad tym, co najważniejsze - napisano w oświadczeniu. Nie podano przyczyn rezygnacji obu członków zarządu. Patrycja Macjon uzupełniła skład zarządu spółki w sierpniu, po tym, jak odszedł Piotr Jedliński.

Szanowni Nowoświatowcy, w związku z rezygnacją Krzysztofa Łuszczewskiego i Patrycji Macjon z funkcji członków zarządu...

Opublikowany przez Radio Nowy Świat Piątek, 27 listopada 2020

Zarówno Macjon jak i Łuszczewski są wciąż udziałowcami spółki Radio Nowy Świat, w której udziały mają także Magdalena Jethon, Anna Krakowska, Jan Chojnacki, Wojciech Mann, Jerzy Sosnowski i Piotr Jedliński.

To kolejna już zmiana w zarządzie Radia Nowy Świat po tym, jak w sierpniu br. ustąpił ze stanowiska ówczesny prezes i jeden z założycieli stacji Piotr Jedliński. Kilka dni po swojej rezygnacji napisał na Facebooku, że były na niego wywierane naciski przez osoby z kierownictwa stacji, by odszedł. O kierującej rozgłośnią Magdzie Jethon napisał, że przeniosła do nowej rozgłośni „wszystkie najgorsze wzorce Trójki”.

- Ufna w swoją umiejętność mataczenia, które do tej pory było tolerowane, wiedząc, jak bardzo mi zależy na Radiu Nowy Świat, była pewna, że nawet widząc tak bezczelne kłamstwo, obciążające mnie w pełni za sytuację, "zamknę pysk" - skomentował.

Radio Nowy Świat jest emitowane w internecie od 10 lipca. W zespole są m.in. Wojciech Mann, Jerzy Sosnowski, Eliza Michalik, Michał Nogaś, Jan Młynarski, Tomasz Raczek, Marcin Kydryński, Krzysztof Łuszczewski, Beata Grabarczyk, Katarzyna Kasia, Maciej Orłoś.

Rozgłośnia ma obecnie ponad 31 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wpłaty w wysokości ponad 700 tys. zł miesięcznie. Ogółem Radio Nowy Świat zebrało na Patronite ponad 5,4 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Patrycja Macjon i Krzysztof Łuszczewski odeszli z zarządu Radia Nowy Świat. Prezesem Anna Krakowska

72 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zainteresowany
Wy czytacie w ogóle co publikujecie? :D
(...)zarządu Radio Nowy Świat Sp. z o.o., w jego jednoosobowym składzie - co ważne: w pełni uprawnionym do kierowania spółką - pozostaje Anna Krakowska. Radio to nie spółka, zatem wszyscy wracamy do pracy nad tym, co najważniejsze (...)
odpowiedź
User
kanada
I co juz czekam aż przeciwnicy obecnej Trojki takze w tym przypadku będą bronic praworządności w RNS. Skąd te przetasowania?
odpowiedź
User
Trojman
Jethon wszystkich wykonczy)))
odpowiedź