SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Patryk Vega chce nakręcić film o Putinie

Reżyser Patryk Vega planuje filmową biografię Władimira Putina. Produkcja o roboczym tytule "The Vor in Law" ma kosztować 12 milionów dolarów.

Patryk VegaArticle

Jak powiedział Patryk Vega w rozmowie z The Hollywood Reporter, fabuła filmu o przywódcy Rosji ma zaczynać się w okresie, kiedy polityk pracował w administracji Sankt Petersburga. Putin na początku lat 90. odpowiadał za kontakty handlowe miasta z zagranicą. Już wtedy miały się zacząć jego kontakty z przestępczością zorganizowaną i bogacenie się na państwowym majątku. Film "The Vor in Law" ma pokazać kolejne okresy z życia Putina, aż do wybuchu wojny w Ukrainie.

Film będzie produkcją anglojęzyczną, której budżet Vega szacuje na 2 mln dolarów (ok. 52,5 mln zł). Środki reżyser chce pozyskać od inwestorów prywatnych.

Film o Putinie z europejską obsadą

Obsada "The Vor in Law" będzie złożona głównie z aktorek i aktorów z Europy. Film będzie kręcony w Polsce, Litwie i na Malcie

Vega w rozmowie z amerykańskim serwisem zdradził, że w Polsce doszedł już do "sufitu", w wiązkuz z czym ma zamiar kręcić kolejne filmy tylko po angielsku, by wyjść do szerokiej widowni. Narzekał też, że w Polsce ma "złą prasę" ze względu na kasowe sukcesy jego produkcji.

"Czuję, że praca w języku angielskim to naturalny postęp w mojej karierze" - powiedział reżyser.

Vega przekonuje, że doświadczenia z polskiego rynku filmowego mogą znacząco pomóc na arenie międzynarodowej.  "Mogę zrobić film w 13 dni za 300 tysięcy dolarów, mogę nakręcić kolejny film na tym samym planie, używając tych samych kamer, za 10 procent budżetu filmu australijskiego"  - pochwalił się polski reżyser.

Filmowa biografia Putina nie będzie pierwszą produkcją Vegi kierowaną do zagranicznej widowni. We wrześniu ubiegłego roku na ekrany kin trafił "Small world". Film podejmował temat handlu dziećmi. Jedną z głównych ról zagra Piotr Adamczyk, który wciela się w bezwzględnego policjanta wyruszającego w zagraniczną misję, której celem jest uratowanie dziecka przed tragicznym losem.

Coraz słabsze wyniki filmów Vegi

We wrześniu 2020 r. do kin wszedł film Patryka Vegi "Pętla". To filmowa historia inspirowana tzw. aferą podkarpacką. Chodzi o sprawę domów publicznych na południu Polski, w których miano nagrywać prominentnych polityków, a później taśmy wykorzystywać do szantażu. Film według danych BoxOffice.pl w premierowy weekend zobaczyło prawie 180 tys. widzów.

Z kolei film "Polityka" (premiera 4 września 2019 r.) w szczytowym okresie kampanii przed wyborami parlamentarnymi. W kinach w Polsce obejrzało go 1,89 mln widzów. Zajął piąte miejsce wśród hitów kinowych 2019 r.

W 2019 r. spółka Love Vega, odpowiadająca za film "Polityka", miała 8,4 mln zł przychodów i 3,46 mln zł zysku netto. Natomiast Vega Investments, która zajmowała się dystrybucją "Kobiet mafii 2" i kręceniem "Bad Boya", zanotowała 5,01 mln zł wpływów i 1,54 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Patryk Vega chce nakręcić film o Putinie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Helmut Klopp
Choć obleciał wszystkie sale, nie podymał sobie wcale.
odpowiedź