SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paulina Błaszkiewicz przechodzi z Polska Press do „Gazety Wyborczej”

Dziennikarka i redaktorka toruńskich „Nowości” (Polska Press Grupa), Paulina Błaszkiewicz, po dziewięciu latach rozstaje się z tym tytułem i wydawnictwem. Z początkiem października przejdzie do toruńskiego oddziału „Gazety Wyborczej” - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Paulina Błąszkiewicz, fot. archiwum prywatneArticle

Paulina Błaszkiewicz w „Nowościach” pracowała od 2012 roku, a z Polska Press była związana od 2005 roku, początkowo pisała w „Gazecie Pomorskiej”. W „Nowościach” najpierw zajmowała się kulturą, następnie tematami społecznymi, a od dwóch lat przygotowywała materiały o zdrowiu. Współpracowała też z „Polityką” i „Tygodnikiem Powszechnym”.

Teraz żegna się z Polska Press, gdyż - jak mówi portalowi Wirtualnemedia.pl - pracuje już zbyt długo w jednym miejscu. - Dostrzegam brak możliwości rozwoju w Polska Press i widzę dla siebie miejsce w innym medium, o innej specyfice - podsumowuje.

Dziennikarka już kilka dni temu dokonała formalności: rozwiązała umowę za porozumieniem stron. 1 października zacznie pracę w toruńskim oddziale „Gazety Wyborczej”, nie wyklucza też współpracy z głównym grzbietem dziennika Agory.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

„Nowości” są w jednym regionalnym oddziale Polska Press z „Gazetą Pomorską” i „Expressem Bydgoskim”. W maju br. redaktor naczelny tych trzech tytułów Tomasz Pietraszak odszedł z wydawnictwa za porozumieniem stron. Jego funkcję od czerwca przejął Marcin Habel, związany dotychczas z TVP3 Bydgoszcz.

W sierpniu br. w tytułach Polska Press wydawanych w Bydgoszczy i Toruniu powołano nowych zastępców redaktora naczelnego. W „Expressie Bydgoskim” zastępcą został wydawca Jarosław Reszka, w „Nowościach Dzienniku Toruńskim” - Justyna Wojciechowska-Narloch.

Dołącz do dyskusji: Paulina Błaszkiewicz przechodzi z Polska Press do „Gazety Wyborczej”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Baczny
Przechodzić w dzisiejszych czasach do GW- odważnie i z fantazją. Tylko patrzeć, jak sprzedaż GW i Nowości będzie na podobnym poziomie. Taki symetryz. No, ale zasadniczo - powodzenia Sz.Pani życzę !
odpowiedź
User
Hkf
Teraz poklepią po plecach. Pochwała za odwagę a za 3 miesiące zwolnią bo redakcje regionalne wyborczej i tak są w planach do usunięcia. Przydatna
odpowiedź
User
czytelnik Wyborczej :-)
Przechodzić w dzisiejszych czasach do GW- odważnie i z fantazją. Tylko patrzeć, jak sprzedaż GW i Nowości będzie na podobnym poziomie. Taki symetryz. No, ale zasadniczo - powodzenia Sz.Pani życzę !


Za chwilę to Nowości nikt nie będzie czytał.
odpowiedź