SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z programem religijnym TVP rozstaje się prowadząca

Współpracę z Telewizją Polską kończy Paulina Guzik, prowadząca m.in. program „Między Ziemią a Niebem” w TVP1. Uzasadnia to względami rodzinnymi.

Paulina Guzik, fot. screen z TVP1 Paulina Guzik, fot. screen z TVP1

Ostatni raz Paulina Guzik program „Między Ziemią a Niebem” prowadziła w niedzielę 19 maja. - Ostatnio rzadziej widzieliśmy się w niedzielę na antenie - a powód jest bardzo prozaiczny - niedziele spędzałam ze swoją rodziną, na niedzielnej wspólnej Mszy w św. Annie w Krakowie i dobrym rodzinnym obiedzie. Takie chwile dane nam będzie spędzać z naszymi dorastającymi już dziećmi jeszcze tylko kilka lat - wyjaśniła na platformie X.

- Chcąc BYĆ MAMĄ CAŁKOWICIE właśnie w weekendy postanowiłam, że dopóki nasze dzieci nie wyfruną z gniazda, nie będę już spotykać się z Państwem w niedziele i w innych programach Telewizji Polskiej. Bycie gościem w Państwa domach w ten rodzinny dzień było dla mnie nie tylko radością, ale wielkim zaszczytem. Dziękuję za Państwa zaproszenie, a mojej rodzinie dziękuję za cierpliwość spędzania niedziel beze mnie - podkreśliła dziennikarka.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zaznaczyła, że „Między Ziemią a Niebem” będą teraz prowadzili Grzegorz Miśtal i Monika Woźniak. - Poprowadziłam dla Państwa ponad 300 programów, ale z jednej produkcji jestem najbardziej dumna i proszę Państwa abyście o niej pamiętali. Szczególnie wtedy, kiedy ukażą się kolejne produkcje atakujące największego współczesnego nam Polaka - św. Jana Pawła II. SZKLANY DOM wyprodukowaliśmy z najlepszą ekipą telewizyjną katolickich mediów szukając prawdy, nie sensacji i proszę, aby ten film, SZKLANY DOM, szczególnie z Państwem został - stwierdziła Paulina Guzik.

Dziennikarka w TVP1 od jesieni ub.r. prowadziła też, na zmianę z Krzysztofem Ziemcem, cotygodniowy program „Balans Bieli”.

Paulina Guzik podkreśliła, że nie żegna się z branżą mediów. - Od stycznia ubiegłego roku jestem szefem działu międzynarodowego w amerykańskiej agencji informacyjnej OSV News, Our Sunday Visitor, czyli tamtejszego „Gościa Niedzielnego”, pracuję też cały czas na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, kształcąc młodych dziennikarzy - przypomniała.

Dziennikarka w dorobku ma też współpracę z kwartalnikiem „Więź” i wydawanym w Watykanie amerykańskim serwisem Crux.

CZYTAJ TEŻ: Kosztowny spadek po Kurskim i Matyszkowiczu. TVP z pozwami na miliony zł

Jesienią 2021 roku otrzymała Nagrodę Dziennikarską „Ślad” im. bp. Jana Chrapka „za wielostronne i rzetelne ukazywanie w mediach polskich i zagranicznych życia Kościoła w Polsce, w tym podejmowanie tematów trudnych i bolesnych, a także zaangażowanie na polu edukacyjnym i naukowym”.

Dołącz do dyskusji: Z programem religijnym TVP rozstaje się prowadząca

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zawer
W jej miejsce chętnie zobaczyłbym E-lizę Michalik.
20 15
odpowiedź
User
Kik
Myslę że jej podziękowali. Za podstępne wejscie do redakcji i prowadzenie, wszystkich poprzednich w 2016 roku wyrzucono. Prxysxla razem z Pisem zmieniać redakcję
10 24
odpowiedź
User
Nina
Przyjście do telewizji Kury, bez względu gdzie i w jakich okolicznościach było i będzie wstydem. W Polsce Ludowej bywało, że mądrzy i utalentowani ludzie popierali partie. Przyzwoici już nie
11 21
odpowiedź