SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paulina Stolarek-Marat, szefowa PR III, podała się do dymisji

Dyrektor Programu III Polskiego Radia Paulina Stolarek-Marat podała się w czwartek do dymisji. Rozgłośnią kierowała od miesiąca.

Paulina Stolarek Foto: J. Konecki/PR Article

Informację o dymisji Stolarek-Marat jako pierwsza podała „Gazeta Wyborcza”. Po południu Polskie Radio potwierdziło portalowi Wirtualnemedia.pl, że dyrektor Paulina Stolarek-Marat podała się dzisiaj do dymisji.

Z naszych informacji wynika, że to reakcja szefowej Trójki na napiętą atmosferę wokół rozgłośni. Media informowały ostatnio o naciskach na redakcję publicystyki i krytyce ze strony zarządu Polskiego Radia dotyczącej m.in. doboru gości do rozmów politycznych.

Paulina Stolarek-Marat została dyrektorem Programu III na początku lutego br. Jej nominacja zebrała pozytywne oceny w branży radiowej.

Ostatnio wydział kadr Polskiego Radia zapytał związki zawodowe o prawa pracownicze osób zatrudnionych w Trójce, zarząd nadawcy tłumaczył Wirtualnemedia.pl, że poprzedza to planowaną „szeroką kontrolę spółki”. Wcześniej była wiceszefowa stacji Anna Krakowska została przesunięta do Programu IV.

W środę nowym szefem redakcji muzycznej został Piotr Metz (zastąpił Grzegorza Hoffmanna), a od jutra „Salon polityczny Trójki” zacznie prowadzić Paweł Lisicki.

Stolarek-Marat w latach 2007-2014 była redaktor naczelną miesięcznika „Voyage”. W latach 2003-2005 pełniła funkcję wicenaczelnej i redaktor naczelnej w magazynie „Marie Claire”. Wcześniej przez 10 lat pracowała w Radiu ZET. Najpierw była wydawcą serwisów informacyjnych, od 1991 do 2000 roku szefową działu informacji, a w latach 1994-1995 także redaktorem naczelnym. Ze stacji odeszła jesienią 2000 roku wraz z grupą dziennikarzy sprzeciwiających się zmianom wprowadzanym przez nowe kierownictwo. W ostatnich latach współpracowała m.in. z magazynami „Uroda Życia” i „Art & Business”. Jest absolwentką romanistyki na UW. Przetłumaczyła m.in. "Szaleństwo Marszu" Jacquesa Lanzmanna.

Z danych Radio Track wynika, że od listopada ub.r. do stycznia br. udział Trójki w rynku radiowym wyniósł 8,6 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paulina Stolarek-Marat, szefowa PR III, podała się do dymisji

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
Trzeba było nie odsuwać rzetelnych dziennikarzy...
63 29
odpowiedź
User
Anty Media
To co się dzieje wokół publicznych mediów jest mało śmieszne i doprowadzi je do upadku bo reklam nie będzie. ... i może to dobrze
60 23
odpowiedź
User
mordo
Aż miesiąc jej zajęło zrozumienie, że nie będzie mieć nic do powiedzenia?
69 17
odpowiedź
User
mixer
Trzeba było nie odsuwać rzetelnych dziennikarzy...


a byli tacy ...?
34 57
odpowiedź
User
niki
Tak mi jakoś właśnie nie pasowała do "dobrej zmiany" od początku. Człowiek poszukujący pracy łatwiej wierzy że jakoś to będzie ale zderzenie z rzeczywistością pisowskich mediów musiało ją otrzeźwić. Jedyna korzyść to wyprowadzenie z 3 Krakowskiej. Od początku funkcjonariusz władzy. Potem każdej. W 3 ani dnia nie przepracowała jako normalny dziennikarz. A 3 szkoda bo teraz miernota Sławiński wszystkim kieruje.
21 15
odpowiedź