SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Blajer odszedł z TVP Info i z mediów

Po ponad 20 latach z mediami pożegnał się dziennikarz ekonomiczny Paweł Blajer, związany przez ponad dekadę z Grupą TVN, a ostatnio z TVP Info - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Po zdaniu egzaminu adwokackiego przeszedł do jednej z warszawskich kancelarii prawnych.

Paweł Blajer dołączył do zespołu TVP Info w marcu 2020 roku, przechodząc z Grupy TVN (związany był z nią ponad 10 lat). W TVN24 BiS prowadził programy o tematyce gospodarczej i konsumenckiej. Ze TVN pożegnał się w grudniu 2019 roku.

W TVP prowadził „Antykryzys. Poradnik”, w którym wyjaśniał przedsiębiorcom m.in. jak korzystać z tarcz antykryzysowych i odnaleźć się w pandemicznej rzeczywistości.

 

Kilka tygodni Blajer temu zniknął z ekranu TVP Info, a w jego miejsce poradniki zaczął prowadzić Tomasz Dunowski. Jak udało nam się ustalić, Paweł Blajer miał w TVP umowę do końca 2021 roku. Nadawca chciał ją przedłużyć, ale dziennikarz zrezygnował.

Dlaczego? Paweł Blajer w trakcie pracy w mediach zdał egzamin adwokacki, a niedawno dostał propozycję pracy w kancelarii prawnej Gessel. Jak ustaliliśmy, jest z nią związany od początku roku.

 

Blajer z wykształcenia jest nie tylko ekonomistą, ale i prawnikiem. Skończył też podyplomowe studia z polityki zagranicznej, publikuje praktyczne opracowania. Po zdaniu egzaminu adwokackiego kolejnym krokiem było złożenie wniosku o wpisanie na listę adwokatów, a później wykonujących czynnie zawód i po dopełnieniu tej formalności (co zbiegło się z wygaśnięciem umowy w TVP) dziennikarz rozstał się z dotychczas wykonywanym zawodem.

- Paweł nosił się już od dawna z pomysłem, żeby przestać być dziennikarzem, a zacząć wykorzystywać swoją wiedzę i umiejętności do tego, żeby jeszcze praktyczniej pomagać przedsiębiorcom. Chciał zawsze robić to nie tylko na antenie, ale też w bezpośrednim kontakcie. Długo się do tego przygotowywał - mówi nam osoba znająca Pawła Blajera. - Wybrał wymagającą specjalizację - prawo gospodarcze, szczególnie prawo karne gospodarcze - dodaje.

Paweł Blajer nie chciał się wypowiadać o swojej sytuacji zawodowej.

Kim jest Paweł Blajer?

Paweł Blajer zaczynał przygodę z dziennikarstwem w 1999 roku. Od 2003 roku był związany z działem ekonomicznym „Rzeczpospolitej”, w której zajmował się m.in. prawem gospodarczym, finansami publicznymi i podatkami. Od 2006 szefował działowi Prawa i Podatków w tym dzienniku; odpowiadał m.in. za projekt wprowadzenia na rynek tzw. „żółtych stron” w nowym układzie merytorycznym i graficznym oraz nowego układu dodatku „Dobra Firma”.

W 2007 roku rozpoczął pracę w TVN CNBC, gdzie prowadził autorski program dla ludzi, którzy prowadzą lub chcą założyć własną działalność gospodarczą “Blajer mówi: Biznes”. Od stycznia 2014 r. w TVN24 Biznes i Świat prowadził m.in. magazyn „Biznes dla ludzi”. Z wykształcenia – prawnik, po odejściu z mediów (jak ustaliliśmy) oprócz praktyki adwokackiej będzie dalej wykładowcą przedmiotów związanych z prawem gospodarczym.

Niektórzy dziennikarze wrócili z PR do mediów

To nie pierwszy taki przypadek, gdy znany i uznany dziennikarz kończy karierę i przechodzi do innej branży. W 2013 roku zrobił tak Igor Janke, związany wówczas z „Rzeczpospolitą”; został wówczas partnerem i członkiem zarządu agencji Bridge.  Po ośmiu latach pracy w branży public relations wrócił jednak do mediów, zaczął realizować autorski podcast „Układ otwarty” z wywiadami.

Innym przykładem odejścia z branży jest Mariusz Gierszewski: on także w 2013 roku po 12 latach pracy w zawodzie odszedł z Radia Zet i z branży. Ale także i on wrócił do zawodu, i to już po roku absencji. Najpierw pracował w naTemat.pl, z czasem wrócił Radia Zet.

Na początku ub.r. z dziennikarstwem po 24 latach pracy pożegnał się także Wojciech Orliński. Pracuje teraz jako nauczyciel, publikując regularnie w „Dużym Formacie”.  Odchodząc, mówił nam, że w mediach pracują „ludzie coraz bardziej przepracowani, mający coraz więcej obowiązków za coraz mniejsze pieniądze”. - Wpadki, afery, nieprzemyślane decyzje są oczywistą konsekwencją - i będzie ich tylko coraz więcej – podsumowywał.

Z dziennikarstwem pożegnała się także w 2019 roku Katarzyna Werner, związana z Grupą TVN przez 11 lat. W 2020 roku otworzyła wraz z mężem hotel na Zanzibarze - także ona deklaruje, że nie wróci już do wykonywanego przez lata zawodu.

Dołącz do dyskusji: Paweł Blajer odszedł z TVP Info i z mediów

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Basia S
Co nałykal się w szamba w TVPis to jego :)
odpowiedź
User
Adwokat
Kancelaria Gessel. Tam gdzie płaskoziemiec mec. Schramm?
odpowiedź
User
walter
po co tam szedł?
odpowiedź