SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paweł Blajer ma wzmocnić zespół TVP Info w kwestiach ekonomicznych, zaczął prowadzić „Antykryzys Poradnik”

Dziennikarz ekonomiczny Paweł Blajer, przez ponad 10 lat związany z Grupą TVN, dołączył do newsroomu TVP Info. Będzie odpowiadał za tematy związane z ekonomią. - Blajer wzmocni redakcję jako dziennikarz doskonale znający się na gospodarce i przybliżający ją w przystępny sposób widzowi - mówi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Paweł Blajer, fot. TVP Info Article

Poprzednio Paweł Blajer był związany przez 10 lat Grupą TVN, gdzie prowadził - głównie w TVN24 BiS - programy o tematyce gospodarczej i konsumenckiej. Ze stacją pożegnał się w grudniu 2019 roku.  Wcześniej związany był m.in. z  „Rzeczpospolitą”. W ostatnim okresie pracy w TVN24 BiS prowadził programy „Biznes dla ludzi” i „Bilans”.

W TVP Info zajmować ma się przybliżaniem zawiłości gospodarki jak najprościej, w taki sposób, by widz rozumiał, jak wielka gospodarka dotyka go na co dzień w najzwyklejszych aspektach.

- Nie ma drugiego, który z taką charyzmą i pasją przekłada na język ludzki to, co szyfrem wysyła do nas świat gospodarki. Znakomity dziennikarz ekonomiczny, świetny kumpel, a przede wszystkim bardzo dobry człowiek! - ocenił dziennikarz i prezenter TVP Tomasz Wolny (prowadzi „Panoramę” i „Pytanie na Śniadanie”).

Blajer do zespołu TVP Info oficjalnie dołączył w piątek, został przedstawiony na popołudniowym kolegium. Już w weekend poprowadził swoje nowe pasmo: „Antykryzys Poradnik”.

Program opisuje, w jaki sposób epidemia koronawirusa dotyka na co dzień gospodarkę, lecz z czasem (po ustaniu epidemii) ma ewoluować. Póki co jest to specjalne pasmo informacyjne, w którym TVP Info pokazuje, jak np. korzystać z pomocy dla pracowników i przedsiębiorców dotkniętych gospodarczymi skutkami epidemii koronawirusa. Na antenie pasmo pojawiać się będzie kilka razy dziennie, w ramach specjalnego wydania TVP Info, przez siedem dni w tygodniu. - Na podstawie analizy wyników oglądalności doszliśmy do przekonania, że taka forma sprawdza się nam najbardziej - informuje Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, szef TAI.

 

Olechowski mówi, że Paweł Blajer przyda się bardzo w redakcji, a przychodzi w najlepszym momencie z punktu widzenia komentatora ekonomicznego - gdy epidemia koronawirusa wstrząsa rynkami finansowymi i na całym świecie może wywołać poważne problemy gospodarcze.

- W trosce o dostarczenie naszym widzom rzetelnych informacji także z tego obszaru życia społecznego postanowiliśmy wprowadzić na antenę TVP Info więcej tematyki gospodarczej. Stąd też decyzja o wzmocnieniu zespołu redakcyjnego. Redaktor Paweł Blajer specjalizuje się w tematyce ekonomicznej i gospodarczej. Dodatkowo przez wiele lat relacjonował również wydarzenia na międzynarodowych rynkach finansowych. Witamy go w naszym zespole z radością - komentuje Jarosław Olechowski. Jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl, z czasem Paweł Blajer może prowadzić także kilka innych autorskich programów w TVP info.

Skala hejtu przeraża

- Skala jadu jaki spadł na Pawła Blajer za to, że dołącza do TVP Info,  przeraża! Trzymaj się i nie przejmuj chłopie. Widzowie to ocenią bo to dla nich pracujemy a nie ta nieszczęsna grupa - komentuje Krzysztof Ziemiec, dziennikarz TVP. - W TVP wciąż pracuje wielu dobrych dziennikarzy zajmujących się społeczeństwem,kulturą ect. Nie każdy musi zajmować się polityką. Jeśli jest się dobrym dziennikarzem,to nie przestaje się nim być w chwili zmiany pracodawcy. Dokonałbym innego wyboru,ale hejtu nic nie usprawiedliwia - zaznaczył Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.

- Lawina hejtu, która spadła na Pawła Blajera,  poraża. Pawle! Wierzę, że Widzowie Konkurencji, dzięki Tobie, będą "wiedzieć więcej", niż do tej pory. Powodzenia! - stwierdził Igor Sokołowski z TVN24.

Paweł Blajer to kolejna osoba, która w ostatnich miesiącach przeszła z Grupy TVN Discovery do TVP Info. W listopadzie ub.r. pracę w stacji newsowej Telewizji Polskiej zaczęła Karolina Pajączkowska, poprzednio związana z TVN24 BiS.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. udział TVP Info w rynku oglądalności wyniósł 4,25 proc., co oznacza wzrost rok do roku o 30,77 proc.

W 2018 r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. Zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Dyrektorzy i ich zastępcy w Telewizji Polskiej zarabiali średnio 21,8 tys. zł miesięcznie brutto, doradcy zarządu - 20,8 tys. zł, dziennikarze motywacyjni - 7,5 tys. zł, a ci honoraryjni - 12,2 tys. zł. Członkowie zarządu Jacek Kurski i Maciej Stanecki zainkasowali łącznie 811,8 tys. zł.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Blajer ma wzmocnić zespół TVP Info w kwestiach ekonomicznych, zaczął prowadzić „Antykryzys Poradnik”

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rafał
W pewnych czasach, w pewnych sytuacjach wychodzą na jaw pewne cechy charakteru. Jakie posiada ten pan rozpoczynając współpracę z TVP info? Rozumiem jeszcze gdyby była to rozrywka, TVP ABC , seriale, itp ale INFO?
ZERO
65 30
odpowiedź
User
Kj
Żenująca postać.
60 29
odpowiedź
User
Niew
Przykro patrzeć, co za upadek
66 27
odpowiedź
User
marketer
Jest kapitał, są i gwiazdy.
55 9
odpowiedź
User
pielkoszewski rafael
jakie gwiazdy?
36 14
odpowiedź