SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były szef TVP3 wraca do Telewizyjnej Agencji Informacyjnej

Paweł Gajewski, były dyrektor TVP3 i bliski współpracownik Jacka Kurskiego, wrócił do Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Obejmie swoje poprzednio opuszczone stanowisko: dyrektora ds. operacyjno-ekonomicznych. Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl – Gajewski jeszcze w tym tygodniu ma pojawić się w pracy w siedzibie TAI, na placu Powstańców Warszawy.

Paweł Gajewski pracował już w TAI, na identycznym stanowisku, w latach 2018 – 2021. Był wówczas także zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, odpowiedzialnym za finanse i inwestycje.  W maju 2021 roku Telewizja Polska wydzieliła TVP3 ze struktur biura programowego. Wówczas Gajewski został redaktorem naczelnym i dyrektorem TVP3. Ale gdy kilkanaście dni temu zmienił się prezes Telewizji Polskiej, Paweł Gajewski był pierwszym dyrektorem, który stracił stanowisko. Obecnie TVP3 podlega pod szefa TAI, Jarosława Olechowskiego, którego zastępcą od wtorku jest znów Gajewski.

Z naszych informacji wynika, że powrót na dawne stanowisko zaproponował Gajewskiemu zarząd TVP. Ten zgodził się na propozycję i objął nowe stanowisko w połowie miesiąca. Informacja o tym została rozesłana drogą mailową managmentowi w firmie. Formalności zostały dopełnione w ciągu kilku dni i Gajewski powrócił na plac Powstańców Warszawy, gdzie mieści się dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Poproszony przez nas o komentarz, nowy wicedyrektor TAI zdecydowanie odmówił rozmowy.

Paweł Gajewski zaczynał karierę w TVP w 2016 roku, jako wicedyrektor w biurze spraw korporacyjnych TVP. Uważany jest za bliskiego współpracownika byłego prezesa publicznego nadawcy – Jacka Kurskiego, z którym współpracował jeszcze przed objęciem przez niego funkcji szefa Telewizji Polskiej.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł. W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej.

 

 

 

 

Dołącz do dyskusji: Były szef TVP3 wraca do Telewizyjnej Agencji Informacyjnej

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
GDZIE TVP 3 HD 16 OŚRODKÓW?
Kiedy TVP 3 w HD regiony miasta
odpowiedź
User
MM
Gdyby Dołęga Mostowicz żył miałby gotowy materiał na książkę: "Jeszcze lepszy Dyzma".
odpowiedź
User
Kolego
Odwołują, powołują,
W jednym miesiącu 😄
Kto tu rządzi ?????
odpowiedź