SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paweł Huelle przeczyta przedpremierowo w Trójce fragmenty swoich nowych opowiadań

Od poniedziałku 20 stycznia radiowa Trójka emituje przedpremierowo fragmenty najnowszej książki Pawła Huelle - tomu opowiadań pt. „Talita”. Czytał je będzie autor. Za radiową realizację tekstów odpowiada z ramienia Trójki Barbara Marcinik.

Article

Huelle to pochodzący z Gdańska autor powieści, scenariuszy, sztuk, wierszy i esejów. Od lat także pracuje nad opowiadaniami. W ciągu ponad trzydziestu lat powstały trzy ich tomy: „Opowiadania na czas przeprowadzki” (1991), „Pierwsza miłość i inne opowiadania” (1996) oraz „Opowieści chłodnego morza” (2008).

Obecnie Paweł Huelle przygotowuje tom czwarty, pod tytułem „Talita”. Fragmenty tego zbioru można usłyszeć przedpremierowo w radiowej Trójce, a czyta je sam autor. Emisja pierwszego odcinka -w poniedziałek 20 stycznia około godz. 11.50.

 

- Możemy uznać, że Paweł Huelle jest „naszym” autorem. To właśnie jego powieść „Mercedes Benz” otwierała w XXI wieku w Trójce listę prozy przedstawianej w wersji dźwiękowej (2001r.). Od prawie 20 lat prezentujemy fragmenty jego kolejnych książek, wśród których szczególne miejsce zajmują opowiadania. Zawsze zgadza się przeczytać je dla nas. Czekając na ukazanie się nowych opowiadań poprosiliśmy więc Pawła, by przeczytał dwa z nich. To „Dąb. Z Kronik Opactwa Oliwskiego” oraz „Cyganka”. Łączą je skrywane tajemnice oraz miejsce akcji, czyli rodzinny Gdańsk autora - mówi realizująca audycje Barbara Marcinik.

Akcja opowiadania „Dąb” osadzona jest w średniowieczu, w Opactwie Cystersów. „Cyganka” należy natomiast do opowieści, zawierających wątki autobiograficzne. Narrator jest pierwszoosobowy w tym opowiadaniu i powraca on do czasu swojego dzieciństwa w Gdańsku. - W rozmowie, którą przedstawiliśmy w „Magazynie Bardzo Kulturalnym” w przeddzień premiery naszej lektury, Paweł Huelle wspominał swoich mistrzów sztuki opowiadania. To pozwala nam umiejscowić jego opowiadania w historii tej formy literackiej - dodaje Barbara Marcinik.

Emisja nowych opowiadań Pawła Huelle w 10 odcinkach w radiowej Trójce, od poniedziałku do piątku około godz. 11.45.

Według badania Radio Track od września do listopada 2019 roku udział w rynku radiowej Trójki spadł o 0,8 pkt. proc. do 4,9 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Huelle przeczyta przedpremierowo w Trójce fragmenty swoich nowych opowiadań

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lokis
Jak z dykcją u tego pana?
0 0
odpowiedź
User
PiSarro
Jak z dykcją u tego pana?


Dobrze.
0 0
odpowiedź