SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Jabłoński odchodzi z „Rzeczpospolitej”. „Po 26 latach czas na zmianę”

Paweł Jabłoński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” (Gremi Media) złożył wypowiedzenie i najpóźniej z końcem maja odejdzie z redakcji - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Pracowałem tutaj 26 lat i mam wrażenie, że wystarczy, czas na zmianę - powiedział w rozmowie z nami.

Article

Poproszony o sprecyzowanie Paweł Jabłoński powiedział, że zarząd spółki zaproponował mu „ścieżkę rozwoju”, która mu nie odpowiadała. - Byłbym odsunięty od spraw redakcyjnych, nie widziałem się w takiej roli - mówi nam Paweł Jabłoński.

W październiku 2016 roku zarząd zdecydował, iż dziennikarz będzie zajmował się w Grupie Gremi projektami specjalnymi, dodatkami i koordynacją współpracy kontentowej z partnerami komercyjnymi. Ponadto dołączyć miał do kierownictwa Instytutu Myśli Gospodarczej Rzeczpospolita.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dziennikarz podjął już rozmowy o swoim zatrudnieniu z innymi tytułami ekonomicznymi i być może wcześniej pożegna się z redakcją.

Jabłoński w ostatnich latach był też redaktorem naczelnym miesięcznika „Uważam Rze”. W lutym za swoją publicystykę został uhonorowany Nagrodą Kisiela. Jak argumentowała kapituła nagrody dostał ją za „rzetelność, ostrożność, ważenie słów, przezorność, szacunek dla empirii, unikanie tez zaskakujących i mocnych, raczej skupienie się na faktach i mozolne docieranie do rzeczywistości, niż wizyjność i śmiałość. Nie zuchwałość myślenia, ale uporządkowanie. Nie bujanie w chmurach, a solidność i twarde stąpanie po ziemi”.

Po odejściu Pawła Jabłońskiego jego obowiązki najprawdopodobniej przejmie drugi zastępca naczelnego do spraw ekonomicznych - Andrzej Stec. Objął to stanowisko w październiku ub. roku, został wówczas także szefem działu ekonomicznego w „Rzeczpospolitej”.

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl nie skomentował odejścia swojego zastępcy.

Według danych ZKDP w styczniu br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 54 tys egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Jabłoński odchodzi z „Rzeczpospolitej”. „Po 26 latach czas na zmianę”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
B. Krzyk
Przetrzymał wszystkich naczelnych, nawet pisowskie czystki Lisickiego.
odpowiedź
User
netka
Niestety RZ się sypie, szkoda gdy odchodzą profesjonaliści. Za dużo tych odejść ostatnio. Powodzenia redaktorze!
odpowiedź
User
Ała
Niestety RZ się sypie, szkoda gdy odchodzą profesjonaliści. Za dużo tych odejść ostatnio. Powodzenia redaktorze!


Ostatnio czytam często. Mimo że zdarzają się teksty irytujące i nadmiernie krótkie (w czym chyba króluje Red. Domagalski), a red Naczelny zawsze chce w komentarzu napisać na dwie strony (ale tak, zeby jednak wyszło bardziej na PiS), to ogólnie całkiem rozsądną gazeta. Może dział prawny mógłby się bardziej starać, bo komentarze pod artykułami trzymają czasem wyższy poziom niż artykuł.
Tym niemniej - ogólnie zacząłem jakiś czas temu czytać i jestem w miarę zadowolony.
odpowiedź