SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Kowalewski przez kolejną kadencję we władzach IAA Global

Paweł Kowalewski, założyciel i prezes agencji Communication Unlimited, przez kolejną kadencję pełni funkcję VP area director Europe w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Reklamy IAA Global. Na drugą kadencję pozostaje również szefem organizacji w Europie.

Paweł KowalewskiArticle

Kowalewski po raz drugi z rzędu został szefem IAA na Europę, pełniąc jednocześnie funkcję wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za globalny rozwój stowarzyszenia.

Wcześniej czterokrotnie piastował stanowisko prezesa polskiego oddziału IAA, a dwukrotnie pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej IAA Polska.

W planach Pawła Kowalewskiego jest m.in. zorganizowanie w 2020 r. kongresu IAA w Sankt Petersburgu.

- Będzie to bardzo ważne spotkanie z punktu widzenia ochrony swobody komunikowania się producentów i konsumentów, jednego z głównych elementów naszej misji. Chcemy również rozmawiać o transparentności rynku reklamy, która jest problemem w wielu krajach Europy - informuje Kowalewski. 

W efekcie współpracy IAA z rządami krajów członkowskich jest podpisanie przez Urząd Antymonopolowy Rosji memorandum o wprowadzeniu w branży reklamowej samoregulacji bazującej na prawie UE.

- Europejscy członkowie naszej organizacji to państwa należące do Unii Europejskiej, ale i kraje spoza niej takie jak: Szwajcaria, Serbia czy Rosja. IAA monitoruje i wpływa na regulacje UE dotyczące rynku reklamy. Nieco trudniej jest z państwami spoza UE, ale i tu jako największa na świecie organizacja branży reklamowej, jesteśmy partnerem dla gremiów rządzących - mówi Paweł Kowalewski.

IAA ma 56 oddziałów w 76 krajach i ponad 4000 członków. Stowarzyszenie zrzesza i reprezentuje nie tylko agencje reklamowe, media, reklamodawców oraz inne firmy zaangażowane w proces komunikacji marketingowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Kowalewski przez kolejną kadencję we władzach IAA Global

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marian Kopiec
Super - gratulacje, Paweł!
odpowiedź