SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Krzymiński kieruje departamentem częstotliwości UKE

Od 1 września 2018 roku dyrektorem departamentu częstotliwości Urzędu Komunikacji Elektronicznej jest Paweł Krzymiński. Poprzednio kilkanaście lat departamentem częstotliwości w UKE kierował Wiktor Sęga.

Article

Krzymiński będzie odpowiadać za zarządzanie widmem częstotliwości, plany jego zagospodarowania oraz uzgodnienia międzynarodowe dotyczące widma i zasobów orbitalnych.

Nowy dyrektor pracę dla UKE rozpoczął 1 lutego 2018 r., na stanowisku zastępcy dyrektora departamentu zarządzania częstotliwościami.

Paweł Krzymiński jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie na wydziale elektroniki studiował rozpoznanie i przeciwdziałanie radiowe. Nauki pobierał także w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych - Międzynarodowej Szkole Menadżerów, w ramach studiów podyplomowych. Ukończył również wszystkie poziomy kursów zarządzania częstotliwościami w Szkole Łączności NATO w Latinie we Włoszech.

Krzymiński rozpoczął karierę w 1989 r. w 2. Pułku Rozpoznania Radioelektronicznego w Przasnyszu. Następnie pełnił funkcje m.in. specjalisty Oddziału Systemów Radiokomunikacyjnych w Zarządzie Łączności i Informatyki Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Był współorganizatorem wojskowych służb zarządzania częstotliwościami i Wojskowego Biura Zarządzania Częstotliwościami (WBZC), w którym pełnił funkcję szefa Wydziału Polityki i Planowania Zasobów Częstotliwości.  

Od 2015 r. Krzymiński pełnił funkcję koordynatora ds. operacji militarnych w cyberprzestrzeni w zarządzie kierowania i dowodzenia P6 w Sztabie Generalnym WP. Służbę  w Ministerstwie Obrony Narodowej zakończył w stopniu pułkownika.

 

 

Dołącz do dyskusji: Paweł Krzymiński kieruje departamentem częstotliwości UKE

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl