SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Antyradio: piosenek Pawła Kukiza nie gramy od 2016 roku, bez związku z głosowanie ws. „lex TVN”

Po głosowaniu w sprawie „”lex TVN” Antyradio (Eurozet) podjęło decyzję o niepuszczaniu na antenie piosenek Pawła Kukiza - podało na Twitterze kilku polityków opozycji. Nadawca dementuje: - Nie gramy ich już od 2016 roku, czyli od momentu, gdy Kukiz wszedł do polityki - informuje portal Wirtualnemedia.pl Michał Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Eurozetu.

W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, nazywany „lex TVN” (stacja TVN24 nazywa go w swoich materiałach „lex anty-TVN”). Poseł PiS Marek Suski zapowiedział złożenie w Senacie poprawki pozwalającej na dalsze nadawanie kanału TVN24 Jeśli poprawka przejdzie, to może dojść do podziału TVN Grupy Discovery.

Głosowanie przebiegło po myśli koalicji rządzącej dzięki głosom Pawła Kukiza i dwójki związanych z nim posłów, którzy opowiedzieli się za nowelą, mimo że dwie godziny wcześniej głosowali za odroczeniem obrad do początku września (twierdzili, że zrobili to omyłkowo).

Jeszcze w Sejmie opozycja wybuczała Kukiza, wykrzykując pytanie, co dostał w zamian za to głosowanie od Prawa i Sprawiedliwości. - To jest korupcja polityczna. Wzięli Kukiza do ciemnego saloniku, tam była wierchuszka PiS i były negocjacje. Antysystemowiec stał się największym obrońcą PiS-owiskiego systemu - mówił dla telewizji TVN24 poseł Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.

Hejt wylał się na Pawła Kukiza także w sieci: wiele osób (także publicznych) nazywało go tam „szmatą” (Radosław Sikorski) „gnojem” (Janusz Panasewicz) lub wypierało się długoletniej znajomości (Jan Borysewicz). - Ogólnie to hejt od „piewców miłości i tolerancji” mam znacznie większy, niż Paweł Adamowicz, a portale i TVN, który tak bardzo śmierć Adamowicza przeżywał, ten hejt podkręcają – powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Kukiz.

Antyradio przestało grać Kukiza po głosowaniu ws. "lex TVN"? "Miejska legenda"

Część parlamentarzystów opozycji rozpuściło informację w mediach społecznościowych, że Antyradio – w związku z głosowaniem sejmowym – przestaje grać utwory Pawła Kukiza na antenie. - Czy pozostałe stacje też zdobędą się na odwagę w tym zakresie? – pytał na Twitterze poseł Lewicy (Wiosna), Krzysztof Śmiszek. Infoprmację o rzekomym zakazie powtórzyły też niektóre media.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Michał Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Eurozetu, dementuje plotki: -  Mam wrażenie, że zaczęła krążyć miejska legenda. Piosenek Pawła Kukiza nie ma na antenie Antyradia od początku 2016 roku, czyli mniej więcej od momentu, kiedy z muzyka stał się posłem. Nie chcieliśmy promować jego działalności politycznej. Brak jego utworów na antenie Antyradia nie ma więc bezpośredniego związku z ostatnimi wydarzeniami - podkreśla. Informację podobnej treści zamieścił też w swoich mediach społecznościowych dyrektor muzyczny Antyradia, Marcin Bąkiewicz. – Jak widać po wynikach słuchalności Antyradia, słuchacze za jego piosenkami nie tęsknili – skomentował.

W drugim kwartale 2021 roku udział Antyradia pod względem słuchania w największych miastach wyniósł 6,6 proc. Rozgłośnia awansowała w zestawieniu z szóstej lokaty, odnotowując największy wzrost - wynoszący 1,2 pkt. proc. 

Dołącz do dyskusji: Antyradio: piosenek Pawła Kukiza nie gramy od 2016 roku, bez związku z głosowanie ws. „lex TVN”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Truk
Taka to Wolność Wolnych Mediów. Nie grają nielubianego artysty. Potem spalimy książki - najchętniej Biblię Dziwi się ktoś, że Afgańczycy tak szybko zrzucili z siebie tą "wolność"? A tak swoją drogą - herszt Talibów hula na twittrrze, a Prezydent Trump jest tam zablokowany. Też w imię takiej samej "wolności" jak z Kukizem w Antyradio.
odpowiedź
User
Buh
Zachowania ludzi z zarządu Eurozet wiele nie różnią się od zachowań Kukiza.
odpowiedź
User
dan_
Michaela Jacksona też?
odpowiedź