SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paweł Kwieciński w komitecie radiowym EBU

Dyrektor Biura Programowego Polskiego Radia Paweł Kwieciński został wybrany do komitetu radiowego Europejskiej Unii Nadawców.

Nowy zarząd EBU Article

Nowy skład komitetu został powołany podczas zgromadzenia radiowego EBU w bułgarskiej Sofii. Poza Pawłem Kwiecińskim w jego składzie znalazło się 13 przedstawicieli europejskich mediów publicznych, m.in. z krajów takich jak: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Szwajcaria, Szwecja, Czechy czy Węgry. Kadencja nowego komitetu radiowego potrwa dwa lata.

- To, że Polskie Radio ma swoich przedstawicieli w takich ciałach jak komitet techniczny czy komitet radiowy, jest dla mnie niezwykle cenne, bo to jest wyraz zaufania do Polskiego Radia, to jest ocena tego co w Polskim Radiu robimy, jak przedstawiamy rzeczywistość, jak zajmujemy się kulturą, jak zajmujemy się teatrem i jak realizujemy naszą publiczną misję - informuje Paweł Kwieciński.

Komitet radiowy EBU określa priorytety współpracy radiofonii publicznych na poziomie międzynarodowym, decyduje o wspieraniu członków w innowacjach, sytuacjach kryzysowych czy planach transformacji, dba o dystrybucję najbardziej wartościowych projektów, szkolenia, decyduje o alokacji funduszu na innowacje.

Europejska Unia Nadawców działa na rzecz mediów publicznych, dążąc do utrzymania ich statusu na lokalnych i międzynarodowych rynkach. W jej skład wchodzi 117 organizacji medialnych z 56 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, a dodatkowo 33 organizacje zrzeszone z Afryki, Azji, Oceanii i obu Ameryk.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Kwieciński w komitecie radiowym EBU

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl