SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Olechnowicz: nowa strategia dla Grupy Lotos

Nowa strategia dla Grupy Lotos, która pod koniec czerwca została przyjęta przez zarząd spółki czeka obecnie na zatwierdzenie przez radę nadzorczą, wynika z czwartkowej wypowiedzi prezesa Pawła Olechnowicza, który przypomniał że zakłada ona koncentrację na segmencie poszukiwania i wydobycia.

Paweł Olechnowicz: nowa strategia dla Grupy Lotos

„Zarząd przyjął strategię w końcu czerwca” – powiedział Olechnowicz na spotkaniu z dziennikarzami w czwartek. Dodał, że przed upublicznieniem i realizacją, strategia musi zostać jeszcze zatwierdzona przez radę nadzorczą.

Prezes przypomniał, że aktualizacja strategii zakłada głównie koncentrację na upstreamie, po zakończeniu inwestycji w moce wytwórcze w ramach programu 10 plus. „Nie zakładamy ekspansji i inwestowania w działalność operacyjną” – powiedział prezes.

W maju, jeszcze przed zatwierdzeniem strategii przez zarząd, Olechnowicz informował, że dokument będzie określał sposób pozyskania środków na realizację celów grupy. Podkreślił wtedy, że wszystkie możliwości finansowania, które stwarza rynek, będą brane pod uwagę.

Według obecnie obowiązującej strategii, w 2012 r. Grupa Lotos będzie wydobywać 1 mln ton ropy rocznie, ale na skutek kryzysu realizacja tego planu może przesunąć się na kolejne lata. Z kolei wydobycie na poziomie 2 mln ton grupa może osiągnąć w 2015 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Olechnowicz: nowa strategia dla Grupy Lotos

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl