SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Reszka i Michał Majewski we “Wprost”

“Wprost” (AWR “Wprost”) kompletuje redakcję po odejściu kilkunastu dziennikarzy i felietonistów w efekcie zwolnienia Tomasza Lisa. Do zespołu magazynu dołączą m.in. Paweł Reszka i Michał Majewski, a nowym felietonistą został Tomasz Jażdzewski.

Paweł Reszka i Michał Majewski we “Wprost”

Dziennikarze śledczy Paweł Reszka i Michał Majewski na łamach “Wprost” zadebiutują w najbliższych tygodniach. Ostatnio publikowali w “Rzeczpospolitej”, a wcześniej związani byli m.in. z “Dziennikiem”, gdzie Reszka był szefem działu śledczego, a Majewski - reporterem w tym dziale. W przeszłości Reszka był też korespondentem “Rzeczpospolitej” w Moskwie, a Majewski przez wiele lat jej dziennikarzem. W 2010 roku wspólnie zostali uhonorowani Nagrodą im. A. Woyciechowskiego za cykl artykułów na temat katastrofy smoleńskiej.

Ponadto do działu Kraj “Wprost” dołączyła Anna Gielewska, ostatnio dziennikarka polityczna “Dziennika Gazety Prawnej”, w dziale Świat pojawił się Łukasz Wójcik, dotąd wiceszef działu Wydarzenia w “Przekroju”, a dział Społeczeństwo zasilili Bartosz Janiszewski i Olaf Szewczyk. Janiszewski dotychczas był dziennikarzem “Newsweeka”, zaś Szewczyk kierował działem Nauka w “Przekroju”. Z kolei nowym dziennikarzem w dziale Kultura został Krzysztof Kwiatkowski, związany ostatnio z “Newsweekiem”.

>>> Czy Lis podźwignie „Newsweek”? „Nie samym nazwiskiem”

W najnowszym numerze “Wprost”, który ukazał się 12 marca br., w roli felietonisty zadebiutował Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny magazynu „Liberte!”.

W ostatnich tygodniach w związku ze zwolnieniem Tomasza Lisa ze stanowiska naczelnego "Wprost" z pracy w tym tytule zrezygnowali: Aleksandra Pawlicka, Rafał Kalukin, Wojciech Cieśla i Michał Krzymowski (pracowali w dziale krajowym), Anna Szulc i Małgorzata Święchowicz (dział społeczny) oraz Małgorzata Sadowska i Dawid Karpiuk (dział kulturalny). Pawlicka i Karpiuk już są w redakcji “Newsweeka” (więcej na ten temat).

>>> Sprzedaż tygodników opinii w 2011. Jaki wynik "Wprost"

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Reszka i Michał Majewski we “Wprost”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl