SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Szaniawski: z „Rzeczpospolitej” do spółek radiowych ZPR Media. "To zwiększy naszą konkurencyjność na rynku informacyjnym"

Paweł Szaniawski przeszedł z „Rzeczpospolitej” (Gremi Media) do Grupy ZPR Media. Objął funkcję wiceprezesa Radia Eska, a także prezesa spółek posiadających koncesje Radia Vox FM (Eska Rock SA), Radia WAWA (International Communication) i Eski Rock (Nadawca).

Paweł SzaniawskiArticle

Szaniawski będzie zajmował się informacją i rozwojem multimedialnego newsroomu holdingu.

- Doświadczenie medialne Pawła Szaniawskiego oraz jego świeże spojrzenie na nasz newsroom pozwolą na szersze wykorzystanie potencjału stuczterdziestoosobowego zespołu reporterów radiowych, pracujących w całej Polsce. To z kolei zwiększy naszą konkurencyjność na rynku informacyjnym. Taki kierunek zmian jest zgodny z moim dążeniem do ciągłego zwiększania multimedialności contentu newsowego oraz wzmacniania i zacieśniania współpracy redakcji radiowych, internetowych i prasowych - komentuje Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej ZPR Media.

Szaniawski od początku 2017 roku kierował działem Wydarzenia w „Rzeczpospolitej”, a także zespołem wydawców strony głównej Rp.pl. Jest m.in. pomysłodawcą projektu Ogólnopolskiej Bazy Oświadczeń Majątkowych (OBOM), realizowanego przez Gremi Media, dzięki środkom z programu Google DNI. Wcześniej przez kilkanaście lat pracował w tygodniku „Newsweek Polska”, gdzie kierował działem newsowym.

Do zarządu spółki Radio Eska, której prezesem pozostaje Leszek Kozioł dołącza także Marcin Gębala, który będzie odpowiadał za finanse spółki. Gębala z Grupą ZPR Media jest związany od 2000 roku, obecnie jest m.in. prezesem spółki ZPR Media, a wcześniej pełnił różne funkcje dyrektorskie i zarządcze.

Dotychczasowy prezes Radia Eska Tomasz Szakiel ma skupić się zarządzaniu spółką Zjednoczone Przedsiębiorstwo Rozrywkowe, której jest prezesem.

W spółce Eska Rock - nadawca VOX FM - dotychczasowy prezes Bogusław Potoniec jest teraz wiceprezesem, natomiast funkcję wiceprezesa Tomasza Szakiela przejął Marcin Gębala.

Małgorzata Mizińska, która była prezesem spółek International Communication i Nadawca, przechodzi do Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, gdzie obejmie stanowisko dyrektora ds. zarządzania nieruchomościami. Nie będzie już dyrektorem biura zarządu Grupy ZPR Media.

Według badania Radio Track od lutego do kwietnia br. Radio Eska miało 7,8 proc. udziału w rynku słuchalności, Radio Vox FM - 3,6 proc., a Radio WAWA - 1,8 proc.

Dołącz do dyskusji: Paweł Szaniawski: z „Rzeczpospolitej” do spółek radiowych ZPR Media. "To zwiększy naszą konkurencyjność na rynku informacyjnym"

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
??
Pogoni wreszcie niemądrą B.?
odpowiedź
User
Racjonalny
To kolejna próba reanimowania kolosa na glinianych nogach. Schematy się powtarzają. Na szczęście tacy ludzie jak Szaniawski w razie czego poradzą sobie na rynku, w przeciwieństwie do takiej osoby B.
odpowiedź
User
V
Parodia
odpowiedź