SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paweł Zielewski zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Forbes”, odszedł Grzegorz Cydejko

Paweł Zielewski został zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Forbes” (Ringier Axel Springer Polska). Będzie łączyć to stanowisko z funkcją naczelnego miesięcznika „Pierwszy Milion”. Z „Forbesem” pożegnał się natomiast Grzegorz Cydejko.

Paweł Zielewski Article

Zielewski przejął odpowiedzialność za projekty specjalne realizowane dla marki „Forbes”. Do głównych jego zadań należeć będą: koordynacja prac redakcji z działem eventów oraz z Media Impact Polska (w tym z działem reklamy natywnej), a także opracowanie i wdrażanie strategii komercjalizowania treści w publikacjach specjalnych (dodatki i sekcje tematyczne).

Paweł Zielewski jest związany z redakcją „Forbesa” od ponad ośmiu lat. W przeszłości był szefem serwisu Forbes.pl, obecnie jest też redaktorem naczelnym miesięcznika „Pierwszy Milion”, który wiosną br. został wydzielony z „Forbesa”.

Przez ostatnie pół roku redaktor naczelny „Forbesa” Michał Broniatowski miał jednego zastępcę -  Eryka Stankunowicza, który pozostaje pierwszym wicenaczelnym pisma. Do czerwca br. zastępcą naczelnego magazynu był jeszcze Jacek Pochłopień, który odszedł do tygodnika „Wprost”.

Z redakcją „Forbesa” pożegnał się natomiast dziennikarz Grzegorz Cydejko. - Mogę już napisać, że w październiku zakończyłem ośmioletnią pracę w fantastycznej redakcji "Forbesa" i wydawnictwie RASP - poinformował we wtorek na Twitterze.

- To była nasza wspólna decyzja - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Broniatowski, redaktor naczelny „Forbesa”. Nie chciał podać jej powodów. - Pozostaję w dziennikarstwie i publicystyce. Nadal też będę inicjował i działał społecznie, jak dotąd w zarządach stowarzyszeń i radzie jednej fundacji - poinformował nas Grzegorz Cydejko. Konkretnych planów zawodowych na razie nie ujawnił.

Przed pracą w „Forbesie” Cydejko był m.in. redaktorem naczelnym „Businessman Magazine”, dziennikarzem i zastępcą redaktora naczelnego w „Gazecie Bankowej”, sekretarzem redakcji w „Życiu Warszawy” i „Życiu” oraz dziennikarzem w „The Warsaw Voice”. Zrealizował też według własnego pomysłu serial dokumentalny „Delegacja” o motywacjach do głosowanie w referendum unijnym Polaków ze wsi i z prowincji. Działał w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich i Klubie Dziennikarzy Biznesowych.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem „Forbesa” w okresie od stycznia do września br. wynosiła 25 920 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Zielewski zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Forbes”, odszedł Grzegorz Cydejko

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dziadek Hobbit
o ku kurczę bladę. Gratulacje, super, wspaniale, genialnie.
15 8
odpowiedź
User
Master
Grzegorz - wielka szkoda, ale Zielowi to się należało już całe lata temu. Świetna decyzja.
14 8
odpowiedź
User
Ewa
Paweł gratulacje!!!!!!!!!
11 8
odpowiedź
User
znafca
Brawo, Zielu! Słuszną linię ma nasza władza.
9 8
odpowiedź
User
hujdarowicz
czas na lisa :)
11 8
odpowiedź