SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pawlak: Skarb Państwa powinien zachować min. 33 proc. akcji Grupy Lotos

Skarb Państwa powinien zachować co najmniej 33% akcji Grupy Lotos (wobec obecnych 53,19%), uważa wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Pawlak: Skarb Państwa powinien zachować min. 33 proc. akcji Grupy Lotos

"Dalsza prywatyzacja Lotos jest możliwa, ale tylko, jeśli Polska zachowa władztwo korporacyjne dzięki posiadaniu nie mniej niż 33% akcji" - powiedział Pawlak w wywiadzie dla agencji Reuters.

Obecnie Skarb Państwa zastanawia się, w jaki sposób przeprowadzić kolejny etap prywatyzacji Grupy Lotos. Strategię dla sektora naftowego przygotowują wspólnie Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) i resort gospodarki. Pawlak zapowiadał wcześniej, że rząd może zająć się aktualizacją tej strategii jeszcze w czerwcu.

Po tym, jak Skarb Państwa sprzedał w styczniu inwestorom finansowym 14 mln akcji (10,8% kapitału), Lotosu, resort podał, że zobowiązał się do niesprzedawania dalszych akcji tej spółki poprzez giełdę w ciągu najbliższych 180 dni.

Wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski powiedział na początku roku agencji ISB, że po sprzedaży 10,8% akcji Lotosu resort chce sprzedać kolejne akcje inwestorowi branżowemu lub z dostępem do złóż, co spowoduje obniżenie udziału Skarbu Państwa poniżej 50%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pawlak: Skarb Państwa powinien zachować min. 33 proc. akcji Grupy Lotos

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl