SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PCC Intermodal testuje połączenia intermodalne z Ukrainą

PCC Intermodal testuje pierwsze połączenie intermodalne z Ukrainą. Pod koniec bieżącego roku spółka odda do użytku terminal przeładunkowy w centralnej Polsce w Kutnie, poinformowała spółka w komunikacie.

„W pierwszych dniach sierpnia z terminalu w Sławkowie, PCC Intermodal wspólnie z partnerami z Holandii i jedną z siostrzanych spółek z Grupy PCC, testuje pierwsze połączenie, w stronęUkrainy. Projekt jest tak skonstruowany, by na planowanych połączeniach ze wschodem wdrożyć rozwiązania, gwarantujące klientowi pewność, jakości przewożonego towaru, braki w ubytkach przeładunkowych i większą kontrolę nad ciągiem

ładunkowym. Z założenia kontenery po przewiezieniu z Ukrainy, szerokim torem będą przeładowywane na platformy PCC Intermodal w Sławkowie i dalej wożone do ostatecznych miejsc dostaw w Europie. Testowane połączenie z Ukrainąto kolejny krok w stronęrozwoju połączeńintermodalnych i zwiększania potencjału obrotu ładunków w tej dynamicznie wzrastającej branży” – czytamy w komunikacie.

„W ubiegłym roku spółka z branży intermodalnej, wchodząc na giełdę (debiut grudzień 2009) ogłosiła długofalową strategię rozwoju, w której zwróciła uwagę na dwa główne punkty rozwoju:

- budowa nowoczesnej sieci terminali przeładunkowych na terenie kraju oraz

- rozwój połączeń intermodalnych w relacjach północ-południe oraz wchód-zachód.

PCC Intermodal oferuje regularne połączenia kolejowe między polskimi terminalami lądowymi (Krzewie k. Kutna, Sławków, Brzeg Dolny), a portami morskimi (Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam Gdańsk i Gdynia)” – czytamy dalej.

„Z początkiem 2010 roku, firma uruchomiła regularne połączenia z/do Herne (Niemcy), rozszerzając serwis obsługi ładunków w transporcie intermodalnym o region Zagłębia Ruhry.

Spółka zainwestowała w budowępierwszego w kraju nowoczesnego, w pełni funkcjonalnego terminalu przeładunkowego w centralnej Polsce (Kutno). Budowa terminalu ruszyła na przełomie marca/kwietnia. Oddanie obiektu do użytku zostało zaplanowane na koniec 2010 roku” – podano również.

Spółka PCC Intermodal miała 5,17 mln zł jednostkowej straty netto w I kw. 2010 roku wobec 5,21 mln zł straty rok wcześniej. Przychody wyniosły 20,09 mln zł wobec 16,82 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PCC Intermodal testuje połączenia intermodalne z Ukrainą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl