SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PCF Group kupiła kanadyjskiego producenta Game On Creative

Produkująca i wydająca gry wideo firma PCF Group (People Can Fly) przejęła 100 proc. udziałów kanadyjskiego producenta gier Game On Creative, z którym od lat współpracuje. Wartość transakcji to 29,37 mln zł plus możliwe dopłaty.

Article

- Akwizycja Game On Creative, Inc. to element realizacji naszej strategii rozwoju, którą ogłosiliśmy wchodząc na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Jako nasz zaufany partner, Game On wzmocni nasze kompetencje w zakresie animacji, cinematików i audio przy tworzeniu tytułów AAA oraz w realizacji kilku dużych projektów jednocześnie - zapowiada Sebastian Wojciechowski, prezes PCF Group.

- Po przejęciu, Game On nie będzie pracował dla nas na wyłączność  spółka zachowuje swoją niezależność w pracy z innym podmiotami z branży gier, a Sam Girardin pozostaje jej CEO. Sam Girardin obejmuje także funkcje prezesa zarządu i studio head w spółce People Can Fly Canada - informuje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Cena za 100 proc. udziałów wynosi 29,37 mln zł, a także ewentualne dopłaty (tzw. earn-out) zależne od przyszłych wyników finansowych Game On. - w przypadku gdy wartość EBITDA Game On za lata finansowe 2021, 2022, 2023, 2024 i 2025 przekroczy uzgodniony próg, sprzedający będzie uprawniony do uzyskania dodatkowych kwot z tytułu sprzedaży udziałów w Game On (earn-out) w wysokości 5 proc. EBITDA ustalonej przez strony umowy inwestycyjnej na dany rok - zapowiedziano w komunikacie giełdowym PCF Group.

Wpływy ze sprzedaży Game On na akcje PCF Group

- PCF Group to już globalny gracz; firma, która w ostatnich latach niezwykle dynamicznie się rozwija. Dołączenie do People Can Fly to dla nas strategiczny krok, który wesprze nasz rozwój technologiczny oraz wzmocni ofertę produkcji wysokiej jakości treści dla naszych klientów - dodaje Sam Girardin.

Poprzedni właściciel Game On Creative zamierza całą kwotę ze sprzedaży firmy przeznaczyć na zakup akcji PCF Group. W związku z tym polska spółka planuje wyemitować w ramach prywatnej oferty 387,7 tys. akcji nowej emisji po 75,75 zł za sztukę.

W zeszłym tygodniu spółka zależna PCF Group, przejęła liczący osiemnaście osób zespół deweloperski amerykańskiej firmy Phosphor Games. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/people-can-fly-gry-outriders-kupno-zespol-deweloperski

We wtorek na koniec sesji giełdowej za akcję PCF Group płacono 72 zł, co dawało kapitalizację wynoszącą 2,13 mld zł. Kapitał spółki dzieli się na 29,56 mln akcji, do Sebastiana Wojciechowskiego należy 50,31 proc.

PCF Group ze 104 mln zł wpływów i 24 mln zł zysku netto

W ub.r. przychody PCF Group poszły w górę o 23,6 proc., z 83,94 do 103,77 mln zł. Wpływy z produkcji gier na zlecenie wyniosły 99,98 mln zł, a z tantiem do już wyprodukowanych gier - 3,87 mln zł.

Zysk operacyjny firmy wzrósł z 5,3 do 25,59 mln zł, a zysk netto - z 4,83 do 24,58 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PCF Group kupiła kanadyjskiego producenta Game On Creative

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl