SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec serwisu PCLab.pl, dziennikarze przechodzą do Komputerswiat.pl

Za końcem czerwca w serwisie PCLab.pl przestaną pojawiać się nowe treści, a w ciągu kilku miesięcy archiwalne teksty zostaną przeniesione na Komputerswiat.pl (obie witryny należą do Ringier Axel Springer Polska). - To decyzja strategiczna, która wpisuje się w wizję towarzyszącą nam od wielu lat - tłumaczy Paweł Paczuski, dyrektor segmentu technologicznego w RASP.

Article

Ringier Axel Springer Polska zapowiada, że po rezygnacji z treści redakcyjnych na PCLab.pl pozostanie jedynie forum dyskusyjne. Będzie dostępne w odświeżonej wersji.

- To decyzja strategiczna, która wpisuje się w wizję towarzyszącą nam od wielu lat. Wizję największego serwisu technologicznego, najprężniejszej redakcji, najlepszych jakościowo treści i najbardziej rozpoznawalnego technologicznego brandu mediowego. Koncentrujemy nasze siły na realizacji tej wizji wokół marki Komputer Świat, biorąc pod uwagę jej ogromną rozpoznawalność, wiarygodność i obecną siłę mediową - uzasadnia Paweł Paczuski, dyrektor segmentu technologicznego Ringier Axel Springer Polska.

- Połączenie PCLab.pl z Komputerswiat.pl to ostatni krok w procesie, który w redakcjach technologicznych RASP trwał ostatnich kilka lat. Najpierw połączyliśmy redakcje Komputer Świat online i print, potem - gdy do portfolio doszły serwisy technologiczne Onetu - stworzyliśmy jeden zespół tworzący treści na potrzeby wszystkich marek. Teraz, gdy rynek dojrzał do takiej konsolidacji, my wychodzimy mu naprzeciw, skupiając działania wokół jednego tytułu, umacniając markę Komputer Świat na polskim rynku - przypomina Rafał Kamiński, redaktor naczelny „Komputer Świata” i szef newsroomu technologicznego Ringier Axel Springer Polska.

Sekcja Technologie portalu Onet.pl została włączona do serwisu Komputerswiat.pl wiosną ub.r.

Dziennikarze PCLab.pl przechodzą do Komputerswiat.pl

W poniedziałek rano z czytelnikami PCLab.pl pożegnał się Arkadiusz Świostek, redaktor naczelny serwisu.

- W imieniu całej redakcji chciałbym Wam podziękować za spędzony z nami czas, za wspólne przeżywanie premier sprzętowych i najważniejszych wydarzeń technologicznych, za komentarze i uwagi - wiele z nich sprawiło, że mogliśmy tworzyć lepsze jakościowo i bardziej atrakcyjne treści. Choć żegnamy się z logo PCLab.pl to nadal będziemy tworzyć artykuły - takie jakie lubicie i jakie zwykle czytacie - zapowiedział w pożegnalnym tekście.

RASP informuje, że cały zespół redakcyjny PCLab przechodzi do „Komputer Świata”. Arkadiusz Świostek, który redaktorem naczelnym PCLab został jesienią ub.r., nadal będzie szefem Laboratorium Testowego, a jako zastępca redaktora naczelnego Komputerswiat.pl będzie odpowiedzialny za wszystkie testy i recenzje, które w Laboratorium będą powstawać dla Komputerswiat.pl i magazynu „Komputer Świat”.

PCLab.pl został uruchomiony w 2002 roku. Grupa Onet (należąca wówczas do Grupy ITI) przejęła go w 2009 roku.

Według badania Gemius/PBI we wrześniu ub.r. Komputerswiat.pl zanotował 3,87 mln realnych użytkowników i 14,12 mln odsłon, był drugim za Elektroda.pl najpopularniejszym serwisem technologicznym pod względem zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Koniec serwisu PCLab.pl, dziennikarze przechodzą do Komputerswiat.pl

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polarna
Ale się porobiło. (-:
odpowiedź
User
haha
Gdzie teraz dzieciaczki będą się kłócić która zabawka z ledami jest lepsza? :s
odpowiedź
User
AW
W Springerze pracują d*le!!!
odpowiedź