SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pekao SA: 15 proc. udziału w rynku kredytów hipotecznych w PLN w 2010 r.

Bank Pekao SA chce zwiększyć swój udział w nowej sprzedaży złotowych kredytów hipotecznych powyżej 15 proc. na koniec roku, stawia też na silny wzrost sprzedaży kredytów gotówkowych, poinformował wiceprezes Luigi Lovaglio.

Pekao SA: 15 proc. udziału w rynku kredytów hipotecznych w PLN w 2010 r.

„W każdym kwartale rośniemy średnio o 3 punkty procentowe w naszych kredytach hipotecznych. 15-proc. udział w rynku nie jest już wyzwaniem i sądzę, że przekroczymy ten poziom na koniec roku. Nie powiem, czy to będzie 17%, czy 18%, ale jesteśmy ambitni” - powiedział Lovaglio na konferencji.

W II kw. wartość sprzedaży złotowych kredytów hipotecznych wyniosła 1,12 mld zł i była wyższa o 57,3% w porównaniu z I kw. tego roku.

Wartość portfela tych kredytów wyniosła 14,04 mld zł na koniec czerwca, co oznacza wzrost o 12,8% w skali roku.

Wiceprezes powiedział, że bank zamierza aktywnie sprzedawać pożyczki gotówkowe zarówno klientom wewnętrznym jak i tym, którzy przychodzą wyłącznie po ten produkt do banku.

„To jest najbardziej dochodowy produkt w banku, pomimo wyższych kosztów ryzyka. Chcemy być liderami na rynku i będziemy ulepszać ten produkt” - podkreślił Lovaglio.

Sprzedaż kredytów konsumenckich wzrosła w tym czasie o 31,9% do 1,09 mld zł. Na koniec I półrocza portfel tych kredytów sięgnął 5,54 mld zł (wzrost o 10,2% r/r).

„Sprzedaż naszych kredytów gotówkowych sięga 400 mln zł kwartalnie. Naszym celem jest poziom znacznie wyższy” - zaznaczył prezes.

Liczba ROR prowadzonych przez bank wyniosła 4,61 mln na koniec I półrocza.

Na koniec czerwca bank posiadał  1 016 placówek i 1 815 bankomatów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pekao SA: 15 proc. udziału w rynku kredytów hipotecznych w PLN w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl