SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pekao SA Przyjacielem Żubra

Bank Pekao SA został uhonorowany medalem Przyjaciel Żubra

Bank Pekao SA został uhonorowany medalem Przyjaciel Żubra nadanym przez Kapitułę powołaną przez Dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego. Medal został wręczony podczas uroczystego otwarcia Muzeum Przyrodniczo-Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego, którego uruchomienie jest jednym z elementów obchodów Roku Żubra.

Medale Przyjaciel Żubra wręczane są osobom i instytucjom wyróżniającym się w działalności na rzecz programu ochrony żubrów. Są przyznawane przez Kapitułę Medalu, w skład której wchodzą: Józef Popiel dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego, Czesław Okołów były dyrektor Parku i Janusz Bogdan Faliński Przewodniczący Rady Białowieskiego Parku Narodowego. Medal Przyjaciel Żubra jest unikalnym odznaczeniem - w ciągu roku wręczonych może być najwyżej pięć odznaczeń.

Jesteśmy dumni, że możemy się przyłączyć nie tylko do ochrony przyrody, ale i do zachowania polskiego dziedzictwa narodowego powiedział odbierając nagrodę Prezes Pekao SA, Jan Krzysztof Bielecki Żubr jest przecież od lat jego nieodłącznym elementem.

Uroczysta inauguracja Muzeum Przyrodniczo-Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego była jedną z imprez obchodzonych w ramach Roku Żubra, jakim ogłoszono rok 2004. Rok Żubra został ogłoszony z okazji 75-tej rocznicy powrotu największego europejskiego ssaka do Puszczy Białowieskiej. W ramach Roku Żubra odbędą się liczne seminaria naukowe, pokazy filmów przyrodniczych, wystawy, koncerty i pikniki. Organizatorami obchodów Roku Żubra są Białowieski Park Narodowy i Bank Pekao SA.

Bank Pekao SA współpracuje z Białowieskim Parkiem Narodowym również w realizacji programu ochrony żubrów, który ma na celu utrzymanie opieki nad tymi zwierzętami oraz dalszą ochronę zagrożonego gatunku. W lutym tego roku Bank Pekao SA otrzymał oficjalnie wyłączny tytuł Opiekuna białowieskich żubrów.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pekao SA Przyjacielem Żubra

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl