SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Penta może przejąć NFI Empik Media & Fashion

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie kontroli nad spółką NFI Empik Media & Fashion (NFI EM&F) przez fundusz Penta, poinformował urząd w komunikacie.

Penta może przejąć NFI Empik Media & Fashion

"Spółka Penta Investments będzie mogła sprawować kontrolę nad Empikiem, razem z dotychczasowym właścicielem spółki. Ponieważ uczestnicy transakcji działają na różnych rynkach, Prezes UOKiK uznała, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji" - czytamy w komunikacie.

W wyniku koncentracji Penta Investents obejmie kontrolę nad NFI Empik Media & Fashion, która będzie sprawowana wspólnie z Eastbridge - obecnym głównym akcjonariuszem.

NFI Empik Media & Fashion  stoi na czele grupy kapitałowej i jest właścicielem m.in. sieci salonów Empik, Smyk oraz sklepu internetowego Empik.com.

W piątek fundusze Eastbrigde oraz Penta, które w marcu ogłosiły wezwanie na akcje spółki NFI Empik Media & Fashion z ceną 9,85 zł, podwyższyły ją do 10,38 zł.

Zgodnie z zawartym porozumieniem jedynym podmiotem, który będzie nabywał akcje w wezwaniu, jest spółka celowa Xandora Holdings Limited (Xandora), w całości należąca do Penta.

Wezwanie dojdzie do skutku pod warunkiem skupienia przez Xandora takiej liczby akcji, aby Penta i Eastbridge łącznie z podmiotami zależnymi posiadały co najmniej 80% akcji EM&F oraz pod warunkiem uzyskania zgód odpowiednich urzędów ochrony konkurencji i podjęcia przez walne zgromadzenie EM&F uchwały o powołaniu do rady nadzorczej osoby wskazanej przez Penta.

W I-IV kw. 2011 roku spółka EM&F miała 79,64 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 74,78 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 3224,49 mln zł wobec 2908,22 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Penta może przejąć NFI Empik Media & Fashion

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl