SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Petrolinvest ma umowę o współpracy z Grupą Total

Kontrolowana przez Petrolinvest spółka TOO OilTechnoGroup podpisała umowę z firmą Total E&P Koblandy z francuskiej Grupy Total, dotyczącą wspólnej kontynuacji prac na terenie kazachskiej koncesji OTG, podała spółka w komunikacie w środę. Total zobowiązał się do zainwestowania 70 mln USD w zamian za 50% udziału w tej koncesji.

Petrolinvest ma umowę o współpracy z Grupą Total

"Na podstawie umowy Total zobowiązał się do sfinansowania prac na terenie koncesji OTG w kwocie 70 mln USD, które obejmują między innymi wiercenie odwiertu Koblandy-4 na strukturze Koblandy, w zamian za co OTG zobowiązało się do przeniesienia na rzecz Total 50% udziału w koncesji OTG" - głosi komunikat.

Ponadto, po rozpoczęciu komercyjnego wydobycia węglowodorów OTG zwróci Total 50% poniesionych kosztów, powiększonych o odsetki w wysokości LIBOR + 5% rocznie, z udziału OTG w produkcji lub ze środków pochodzących ze sprzedaży tej produkcji, podano także.

"Po oficjalnym potwierdzeniu odkrycia ropy naftowej w ramach odwiertu Koblandy-4, wykonane zostaną dwa kolejne odwierty, które będą finansowane w proporcji do posiadanych przez Total i OTG udziałów w koncesji OTG; w takim przypadku, OTG będzie przysługiwała opcja sfinansowania przypadającej OTG części kosztów tych odwiertów ze środków pochodzących od Total; w przypadku skorzystania z takiej opcji przez OTG, Total uzyska dodatkowy 30% udział w koncesji OTG, z zastrzeżeniem uzyskania zgody Ministerstwa Energetyki i Zasobów Mineralnych (MEMR)" - czytamy dalej w komunikacie.

Jednym z warunków zawieszających tę umowę jest rozwiązanie umowy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG) z listopada ub.r. w zakresie dotyczącym koncesji OTG.

W ub. tygodniu zarząd Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju zatwierdził umowę pożyczki zamiennej na akcje dla Petrolinvest w wysokości 50 mln USD. Pozyskane środki firma ma przeznaczyć głównie na poszukiwanie ropy w Kazachstanie.

Pod koniec listopada Petrolinvest i PGNiG podpisały umowę o współpracy w działalności poszukiwawczo-wydobywczej. Umowa przewiduje możliwość objęcia udziałów w Petrolinvest przez PGNiG w przyszłości.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku Petrolinvest miał 323,35 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 31,30 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 55,15 mln zł wobec 171,88 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Petrolinvest ma umowę o współpracy z Grupą Total

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl