SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PGE chce wprowadzić Energę na GPW już pod koniec 2011 r.

Polska Grupa Energatyczna (PGE), która podpisała pod koniec września warunkową umowę kupna spółki Energa, nie wyklucza wprowadzenia jej na GPW już pod koniec 2011 roku, wynika z wypowiedzi prezesa PGE Tomasza Zadrogi. PGE nie sprzedawałaby w ofercie posiadanych akcji Energi - całe wpływy z emisji posłużyłyby na sfinansowanie planów inwestycyjnych tej spółki.

PGE chce wprowadzić Energę na GPW już pod koniec 2011 r.

"PGE jako inwestor ma także utrzymać kontrolę nad Energą w kolejnych latach. I to nawet po tym, jak gdańska firma trafi na giełdę. Prezes Zadroga  mówi, że przygotowania do debiutu będą trwały w przyszłym roku i nawet technicznie oferta publiczna jest możliwa pod koniec 2011 r." - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej."

"Ostateczny termin i wielkość emisji będą zależeć od sytuacji na rynku i potrzeb inwestycyjnych Energi" - powiedział Zadroga, cytowany przez "Rz"

Już w momencie parafowania umowy ze Skarbem Państwa w połowie września PGE zobowiązała się, zobowiązała się, że zachowa odrębność podmiotową Energi, a docelowo upubliczni tę spółkę na GPW w Warszawie, w celu finansowania jej projektów energetycznych.

"Na pewno jednak PGE jako inwestor nie będzie sprzedawać akcji Energi, a całe wpływy z emisji posłużą do podwyższenia kapitału gdańskiej grupy, poza tym swoje papiery sprzedadzą pracownicy gdańskiej firmy" - czytamy dalej w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

PGE podpisała z ministerstwem skarbu warunkową umowę kupna 84,19% akcji spółki Energa za 7,5 mld zł 29 września. Warunkiem zawieszającym transakcję jest udzielenie zgody na koncentrację przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PGE chce wprowadzić Energę na GPW już pod koniec 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl