SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ będzie transmitował żużlową PGE Ekstraligę przez kolejne cztery lata, rozmawia o sublicencji z Eleven Sports

Canal+ Polska wygrał przetarg na transmisje z żużlowej PGE Ekstraligi w latach 2022-2025. Nadawca chce kontynuować obecną współpracę z Eleven Sports przy pokazywaniu rozgrywek, zachowa dla siebie najatrakcyjniejsze mecze.

W ramach nowej umowy Canal+ Polska oprócz transmisji wszystkich meczów PGE Ekstraligi będzie miał prawo m.in. do pokazywania internetowego magazynu skrótów, programów z zapowiedziami i podsumowaniami spotkań, kulis meczów, transmisji z PGE IMME oraz gali wieńczącej rozgrywki. Kontrakt uwzględnia również pakiet praw międzynarodowych z możliwością udzielenia sublicencji.

Transmisje z PGE Ekstraligi dalej będą dostępne na platformie internetowej Canal+ online, pojawiły się tam w maju ub.r.

W komunikacie nie podano, ile Canal+ zapłaci za pozyskane prawa ani którzy inni nadawcy złożyli oferty w przetargu.

- Canal+ jest związany z PGE Ekstraligą od wielu lat, współpracując, wspierając i inwestując w rozwój tej niezwykle emocjonującej i popularnej w naszym kraju dyscypliny na wielu poziomach. Nowy kontrakt telewizyjny, obowiązujący aż do 2025 roku, potwierdza zresztą nasze długoterminowe zaangażowanie, a przy okazji zapewnia stabilizację finansową, tak ważną w tych skomplikowanych i niepewnych czasach - komentuje Edyta Sadowska, prezes i dyrektor generalna Canal+ Polska.

Od przyszłego roku sezon PGE Ekstraligi będzie składać się z 70 spotkań. To sześć więcej niż obecnie, dodano trzy podwójne mecze ćwierćfinałowe.

- Kontynuujemy naszą współpracę, którą rozpoczęliśmy w 2013 roku, ponieważ uważamy, że to najlepsze rozwiązanie dla PGE Ekstraligi, gwarancja profesjonalizmu i najwyższej jakości telewizyjnej oraz nieustający rozwój - mówi Wojciech Stępniewski, prezes Zarządu Ekstraligi Żużlowej.

Canal+ chce dalej współpracować z Eleven Sports

Do końca tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi będzie obowiązywała obecna, trzyletnia umowa, w ramach której Canal+ Polska udzielił sublicencji Eleven Sports (należącemu do Cyfrowego Polsatu) do pokazywania części meczów.

Nowy kontrakt też obejmuje opcję sublicencji, a Canal+ informuje, że prowadzi już rozmowy na ten temat z Eleven Sports. Nadawca jest gotów oddać transmisje maksymalnie połowy spotkań, zachowując prawo do pokazywania dwóch najatrakcyjniejszych meczów każdej kolejce sezonu zasadniczego i rundzie play-off, a także wyłączność na transmisje obu meczów finałowych. Takie zasady obowiązują w obecnej umowie sublicencyjnej.

Z kolei PGE Ekstraliga od sezonu 2022 będzie emitować i wykorzystywać fragmenty meczów, m.in. tzw. mini highlights i skróty meczów, będzie zamieszczać więcej treści wideo w mediach społecznościowych. Ma też prawa do transmisji magazynu internetowego oraz prawa do wykorzystania materiałów archiwalnych.

Na koniec czerwca ub.r. Canal+ Polska miał 2,37 mln zł klientów bezpośrednich (0,3 proc. więcej niż rok wcześniej), czyli korzystających z Platformy Canal+, oferty telekomunikacyjnej, serwisów VoD i jej pakietów na platformie Player należącej do Grupy TVN Discovery. Natomiast liczba użytkowników pośrednich operatora, czyli głównie korzystających z pakietów Canal+ w sieciach kablowych, rok do roku wzrosła o 2,5 proc., z 321 do 329 tys.

W pierwszej połowie ub.r. przychody sprzedażowe Canal+ Polska zwiększyły się rok do roku z 1,11 do 1,19 mld zł, zysk EBITDA - o 30 proc. do 254,5 mln zł, a zysk netto - z 30,79 do 121,04 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Canal+ będzie transmitował żużlową PGE Ekstraligę przez kolejne cztery lata, rozmawia o sublicencji z Eleven Sports

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl